П`ятниця, 21.01.2022, 10:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

07 січня Різдво Христове 07 січня 55 років з дня народження Михайла Цимбалюка кореспондента, поета. Довгий час працював в редакції газети «Вперед». 10 січня 80 років з дня народження Миколи Антоновича Мачківського – письменника, члена обласної організації НСПУ. 14 січня 140 років від дня народження Івана Івановича Огієнка, українського православного митрополита, мовознавця, богослова, культурного діяча 22 січня День Соборності України

Головна » Архів матеріалів

Ярмолинецька центральна бібліотека давно вже стала традиційним місцем для зібрань творчих, інтелігентних людей, тих, хто вміє відчувати душею красу художнього слова.
   Так, 16 лютого в нашій книгозбірні відбулась творча зустріч «Світ краси і друкованого слова»  з молодою письменницею - краянкою, поеткою та журналісткою Ольгою Саліпою.
Ольга Саліпа – представниця молодого покоління українських письменників. На зустріч з авторкою завітали працівники бібліотек Ярмолинецької громади, які є посередниками між автором та юним читачем, літературний клуб «Автограф» та лідери учнівського самоврядування Ярмолинецької школи мистецтв. Саме бібліотекарі популяризують творчість письменників, отже аудиторія була  зацікавленою.
  Розпочинаючи творчу зустріч,  виступила ведуча Світлана Денисюк, яка представила молоду авторку. З музичними номерами виступили учні Ярмолинецької дитячої школи мистецтв Анастасія Починок з піснею «Намалюю Україну» та Білодід Карина з музичним дарунком на бандурі «Плакала».
    Надалі слово взяла сама письменниця, яка майстерно провела інтерактивний діалог та відповіла на запитання учасників зустрічі. Людина творча, ініціативна та креативна, Ольга Саліпа зацікавила присутніх новими підходами до співпраці з аудиторією. В ході спілкування письменниця яскраво презентувала свої книги «Оля», «Територія жінки», «Територія вогню», розкривши ще одну грань своєї особистості  як талановитого творця.
   В роботі над видавництвом книги "Територія жінки", Ольга завдячує своєму дизайнеру. "Ілюструвала наша хмельницька художниця Тетяна Боднар. Завжди всі кажуть, що це наша спільна книжка, бо вона не була б такою, якби не ця обкладинка, якби не ці малюнки", - розповідає Ольга Саліпа.
Також Ольга здобула перемогу в ювілейному літературному конкурсі «Коронація слова». Письменниця перемогла у номінації «Романи» за твір про Ольгу Кобилянську під назвою «Оля», який також презентувала присутнім.
   Гості заходу були зацікавлені у спілкуванні з молодою письменницею, взяли активну участь у обговоренні творів авторки.
    Звісно, творча зустріч не могла обійтися без читання поезії, тож присутні на заході мали змогу пройтися «Територією жінки» та послухати улюблені вірші у виконанні авторки. Лірична героїня поезій – зріла жінка, котра мріє про стосунки, затишний дім і дітей. Спершу ніби типова й близька нам історія. Але якщо заглянути глибше в розділи «Ванна» і «Спальня»… Які секрети там заховані? Ольга привідчинила нам двері у внутрішній світ своєї героїні, прочитавши декілька віршів.
  На завершення зустрічі з вітальним словом виступила директор Ярмолинецької ЦБ Олена Слободян та побажала письменниці творчої наснаги і успіхів на письменницькій ниві.
    На згадку про зустріч відбулася традиційна фото- і автограф-сесія, лунали найкращі побажання молодій письменниці. Зустріч була теплою, жвавою і невимушеною. Талановита авторка зацікавила присутніх своїм баченням створення літературних образів та зарядила своїм життєвим позитивом.
Переглядів: 166 | Додав: kypchakolga | Дата: 17.02.2021 | Коментарі (0)

     
   22 січня
 Україна щороку відзначає державне свято – День Соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення ідеї соборності стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

    День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Високий принцип єдності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.
    21 січня 1990 року українці побудували один із найбільших живих ланцюгів у світовій історії – “Українську хвилю”. Тоді, на честь 71 річниці проголошення Акту Злуки ЗУНР та УНР, Івано-Франківськ та Київ поєднали близько мільйона українців. Люди виходили на дорогу і бралися за руки, щоб продемонструвати єдність України та її прагнення стати незалежною.
Відтоді на День Соборності українці в різних містах традиційно створюють живі ланцюги. Кияни з року в рік поєднують собою правий і лівий береги Дніпра на мосту Патона, запоріжці на греблі Дніпро ГЕС, херсонці на Антонівському мосту, а ужгородці на мосту через річку Уж, хмельничани та тернопільчани зустрічались на річці Збруч. Ця традиція стала символом єдності, про яку так мріяли наші прадіди, століттями відірвані один від одного кордонами чужих країн.
    Цього року День Соборності особливо важливий для кожного з нас. Українці виявилися роз'єднані не лише чужими кордонами, але й необхідними карантинними обмеженнями.
   Хай там як, ці перешкоди не стануть на шляху єдності. Усі разом ми зможемо збудувати перший в історії Ланцюг Соборності в онлайні, який поєднає Київ та Сімферополь. Долучайтесь за посиланням:  https://fb.me/e/3yZJ5NGqU
   Давайте творити історію української єдності разом!

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 122 | Додав: kypchakolga | Дата: 22.01.2021 | Коментарі (0)

    До 150 – річчя від дня народження  Лесі Українки Ярмолинецька центральна бібліотека Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області  оголошує онлайн – челендж  декламування віршів «Лесина Весна».

  Умови челенджу:
- Підписатися на сторінку бібліотеки у Facebook
- Записати відео з декламування віршів Лесі Українки
- З 16.01 – 16.02.2021р. надішли записане відео у приватні повідомлення сторінки бібліотеки у Facebook, вкажи своє прізвище, імя та контактний номер телефону. Участь можуть брати усі бажаючі незалежно від віку.
- З 22.02 – 25.02.2021р. залучай рідних і друзів до голосування.
- У разі найбільшої кількості вподобань отримай подарунок. Оголошення результатів 26.02.2021р.

    Поетеса Леся Українка, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському під ім'ям Лариса Косач.
   Матір'ю Лесі Українки була письменниця Ольга Косач, що ставила на своїх роботах псевдонім Олена Пчілка. Вона була активною учасницею проукраїнського руху. Встановила сімейною мовою спілкування українську мову і прищеплювала своїм дітям любов до української народної пісні, казок і традицій.
  Дядьком Лесі Українки був відомий український вчений, засновник українського соціалізму - професор Михайло Драгоманов. Драгоманов своєю діяльністю викликав інтерес до усної народної творчості, етнографії, міфології українців. Драгоманов значно вплинув на становлення Лесі Українки як письменниці.
    У чотири роки вона навчилася читати, в п'ять - грати на роялі, у вісім - писала вірші. У 12 років вона вже друкувалася в журналах. В цей же час вона захворіла на туберкульоз кісток, через що довелося назавжди залишити заняття музикою.
   Самостійно вивчила 11 мов, в тому числі латину і грецьку. Написала загалом понад 100 власних віршів і 20 драм. Випустила три збірки.Леся Українка перебувала під негласним наглядом поліції, і цензура не раз забороняла її твори. Смерть наздогнала українську поетесу в місті Сурамі в Грузії 19 липня 1913. Їй було 42 роки. Лесю Українку поховали на Байковому кладовищі в Києві.
 У роботах на тему національно-визвольної боротьби з'являються нові образи борців за волю, незалежність, свободу України (поема Самсон, поетичний цикл Сльози-перлиНевільницькі пісніТриптихОргії). Основними джерелами творчості Лесі Українки стали її власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з'явилися надзвичайно прекрасні по глибині ліричності, душевного драматизму і психологізму твори.

   


               

 

 
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 144 | Додав: kypchakolga | Дата: 16.01.2021 | Коментарі (0)

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 69 | Додав: kypchakolga | Дата: 31.12.2020 | Коментарі (0)

   
   Євроінтеграція є головним та незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України. Україна як активний учасник світового процесу відіграє важливу роль у становленні і розвитку системи міжнародних відносин, у тому числі й у формуванні європейських структур щодо захисту миру й безпеки, політичного та економічного співробітництва.
   Досить актуальними стали питання європейської інтеграції країни, що ідентифікує себе з розвинутими європейськими суспільствами, що претендує на центральне стабілізаційне місце в регіоні. "Повернення до Європи" є одним із визначальних напрямів зовнішньої політики України. Бібліотеки не стоять осторонь цих важливих питань. Вже декілька років поспіль на базі нашої бібліотеки діє Центр Європейської інформації.
 В рамках Центру в Ярмолинецькій ЦРБ постійно організовуються тематичні книжкові виставки, віртуальні екскурсії, конкурси, презентації – вікторини до визначних свят, перегляд кінофільмів, конкурси читців творів європейських митців. Наприклад, такі як: презентація книжково – ілюстративної виставки «Євросоюз та європейські горизонти в Україні», день онлайн – інформації про співробітництво України з НАТО та Європейським Союзом «Мирні відносини – запорука успіху та розвитку держави», онлайн – подорож «Здійсни подорож Європою», онлайн – тренінг «Україна і НАТО: від співробітництва до інтеграції» та багато ін..
  У нашому пункті європейської інформації «Рухаємося до Європи» кожен бажаючий зможе отримувати інформаційно-методичну допомогу, консультації. Книжкова виставка «Євросоюз та європейські горизонти в Україні», яка постійно діє у Ярмолинецькій ЦРБ, піднімає питання становлення відносин Україна - ЄС, розвитку міждержавних відносин з країнами Європейського Союзу.
     Бібліотекарі мають допомагати користувачам ,зокрема молоді , у пошуку та отриманні з різних джерел інформацію про європейську та євроатлантичну інтеграцію. А згодом використати знання про ЄС як інструмент для підтримки громадянами України свого шляху до кращого життя!

Переглядів: 74 | Додав: kypchakolga | Дата: 24.12.2020 | Коментарі (0)


  У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера. Україна - єдина країна у світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня. Волонтерський рух у нашій країні став популярним, починаючи з Революції гідності і російської окупації. На Ярмолинеччині активно працює волонтерка, голова благодійної організації «Волонтери Ярмолинеччини» - Наталія Беренда.
 Завдяки ініціативі пані Наталії, жителі нашої громади добровільно жертвують продукти харчування, спорядження, кошти, аби забезпечити найнеобхіднішим наших героїв – захисників. Наталія Беренда займається волонтерством не тільки на сході, але й допомагає громаді у різних напрямках.     Вже не один рік поспіль, наша волонтерка, організовує в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці акції та флешмоби «Подаруй рідній бібліотеці україномовну книгу». Завдяки цим заходам книжкові фонди наших книгарень поповнились майже на дві тисячі екземплярів.
  Бажаємо з нагоди свята Наталії Беренді та усім волонтерам міцного здоров’я, добробуту, наснаги на добрі справи, родинного затишку і тепла, миру та благополуччя. Нехай кожен шляхетний вчинок одного волонтера спонукає до дії інших, а люди – віддячують вам добром що захищають східні рубежі від озброєних терористів, і повагою. Адже завдяки Вам багато нужденних та знедолених отримують необхідну допомогу. Ви є взірцем людяності й доброчинства. У поспіху на допомогу іншим не шкодуєте власних сил, часу, здоров’я.

Переглядів: 89 | Додав: kypchakolga | Дата: 04.12.2020 | Коментарі (0)

 
Творчі особистості – це люди, які по-особливому бачать і відчувають життя, пропускаючи його через серця і душі, вони дають можливість читачам дивитися на світ під іншим кутом зору. Саме вони стоять на сторожі, оберігаючи генетичний код нації – українську мову. 
  Нині перед літераторами стоїть велике завдання – у своїх  творах віддзеркалювати драматичні події в Україні. Їхній обов’язок – нести людям слово правди, чесне і талановите. 
  Огневежа – козацька сторожова вежа, яка вчасно подавала сигнал про небезпеку.   Нині існує реальна загроза територіальній цілісності України з боку північного сусіда, не здає своїх позицій найбільша суспільна небезпека – бездуховність та черствість. Огневежці впевнені, що в цей складний час повинні горіти сторожові вежі для захисту країни, духовності і мови.Українське слово у боротьбі за свою державу повинно стати зброєю.
   2 грудня літературний клуб «Автограф» за допомогою програми zoom відвідав захід онлайн-ювілейної вітальні “...АДЖЕ ЖИВЕМО І ТВОРИМО НЕ РАДИ СЛАВИ, А РАДИ СЛОВА!” до 15-річчя утворення літературної спілки “Огневежа”, що діє при Віньковецькій ЦРБ. На заході був присутній завідувач сектору культури, молоді та спорту Євген Гжегожевський. Як важливо вміти бути разом, навіть у віртуальному просторі і часі!

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 67 | Додав: kypchakolga | Дата: 04.12.2020 | Коментарі (0)

   
  25 листопада 2020 р
оку на базі Ярмолинецької центральної районної бібліотеки проведено методичне інформбюро «Особливості планування та звітності бібліотек» із невеликою частиною працівників бібліотек-філій.

   Завідувач сектору культури, молоді та спорту Євген Гжегожевський  наголосив  на забезпеченні пожежної безпеки в усіх закладах. Звертаючись до присутніх, на приведенні закладів культури до належного протипожежного стану.
   Директор Ярмолинецької  ЦБС Олена Слободян підвела підсумки  роботи за 2020 рік, ознайомила присутніх з Проєктом постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Мінімальних стандартів забезпечення громадян культурними послугами» та виданням  «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності», наголосивши на тому, що цей практичний посібник допоможе бібліотекарям розбудовувати сучасну бібліотеку своєї громади.
    Методичні рекомендації сільським бібліотечним працівникам по плануванню на 2021 рік та звітності за 2020 рік, про основні пріоритети роботи  надала методист Алла Черевуля, презентувала методичне видання «Діловий блокнот бібліотекаря»
    Провідний бібліотекар відділу УФКФіК Катерина Гуменюк підвела  підсумки роботи бібліотек,  надала консультацію за темою «Зберігання,   «списання літератури, план переобліків, правилами ведення систематичного  каталогу в умовах УДК».
  Провідний бібліограф - краєзнавець Ольга Басун  ознайомила з краєзнавчими датами у 2021 році, вказала на основні напрямки діяльності бібліотек з популяризації краєзнавчого туризму та ознайомила присутніх з досвідом роботи краєзнавчого сектору Ярмолинецької центральної районної бібліотеки.  
   Бібліотекар  читального залу Світлана Денисюк надала консультацію «Популяризація бібліотеки завдяки соціальним мережам (фейсбук, інстаграм)» провела практичне завдання
по створенню  сторінки бібліотеки.

   Провідний бібліотекар Наталія Волошина продемонструвала презентацію  «Обслуговування користувачів-дітей  в режимі онлайн. Популяризація сторінки бібліотеки для дітей в соціальних мережах»
   Провідний бібліотекар Алла Слободян ознайомила колег з умовами конкурсу дитячих малюнків «Збережімо грунти рідної України», приурочений до Міжнародного дня ґрунтів (World Soil Day).
 Працівники  бібліотек-філій обмінювались досвідом роботи.
Переглядів: 259 | Додав: kypchakolga | Дата: 25.11.2020 | Коментарі (0)

                                    
                  Шановні користувачі.

   Для зручного користування пропонуємо вашій увазі корисну інформацію про інформаційні онлайн-сервіси з автоматизованого оформлення списків літератури онлайн. Він дозволяє оформлювати посилання і бібліографічні списки за українськими стандартами ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 і за низкою міжнародних стандартів у найновіших редакціях: APA, MLA, Chicago, Harvard. Усі цитування за міжнародними стилями пристосовані до потреб українського користувача.
  Mendeley (Elsevier) - Безкоштовний універсальний бібліографічний менеджер і академічна соціальна мережа. Крім стандартного функціоналу бібліографічного менеджера Mendeley дозволяє знаходити за списками літератури колег, які цитують ті ж джерела, що і Ви. 
  EndNote (Платформа EndNote Online) - Система управління бібліографічною інформацією, що застосовується для управління посиланнями і бібліографією. Безкоштовний пакет надається в онлайн версії програми - EndNote Online. 
   Zotero - Бібліографічний менеджер, який підходить як для індивідуальної, так і колективної роботи, для хмарного зберігання повних текстів статей у Вашої особистої або колективної бібліотеці. Zotero є персональним додатком для реферування, виконаним у вигляді плагіна до Firefox або Chrome. 
  «Grafiati» - сервіс автоматизованого оформлення списків використаних джерел. Ресурс допоможе правильно оформити списки посилань до атестаційних робіт, дисертацій, наукових статей тощо. Функціонал сервісу пристосований безпосередньо до потреб українського користувача, підтримує ДСТУ 8302:2015 і ДСТУ 7.1:2006 (ВАК).

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 123 | Додав: kypchakolga | Дата: 19.11.2020 | Коментарі (0)

 
  Завдяки дружб
і у фейсбуці з Ярмолинецькою центральною районною бібліотекою почала співпрацювати   чудова поетеса - Людмила Шостацька. Любов до літератури мала з раннього дитинства. У 2016 році побачила світ перша збірка поезій Людмили «Зцілення душі». На сьогоднішній день авторка має шість збірок. Брала участь у поетичних конкурсах.
 В дарунок від пані Людмили  ми отримали для наших користувачів передплату газети «Дебют». Завдяки цій газеті наші читачі отримують класні твори в різних жанрах і стилях написання. Читаючи «Дебют-газету», ви майже фізично відчуєте, як це видання, завдяки майстрам пера, об’єднує схід і захід України, її північ і південь!
 Якщо вам цікаві сучасна українська проза та поезія від починаючих і відомих авторів, обов’язково придбайте газету. Не пожалкуєте!
  А багатотисячній аудиторії наших читачів бажаємо «смакувати» текстами, «ковтаючи» літери, турботливо набрані великим шрифтом, зігріваючи душу та зберігаючи очі.

 
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 104 | Додав: kypchakolga | Дата: 12.11.2020 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 64 65 »
Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Герої АТО
Герої АТО

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Годинник
Погода
Архів записів