Четвер, 23.05.2019, 13:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна районна бібліотека

07 травня 60 років з дня народження Яніни Дзівановської - вчитель, поети, член літературного клубу "Автограф" 07 травня 65 років з дня народження Леоніда Незбжицького - барда, поета, член літературного клубу "Автограф" 8-9 травня Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої Світової війни 16 травня День Вишиванки 18 травня День Європи

Історія бібліотеки II

2017 рік директором бібліотеки призначено Слободян Олену Леонідівну.

В 2017 році в бібліотеці пройшли деякі зміни. Марина Анатоліївна Гриб пішла на заслужений відпочинок. Тимчасово виконуюча обов’язки директора була призначена Олена Леонідівна Слободян.

28 лютого 2017 року в читальному залі Ярмолинецької ЦРБ відбулася виставка художниці – вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості України - Ніни Іванівни Гончарук. Майстриня привезла в району бібліотеку виставку із 29 картин на тему «Шевченкіада». У її доробку – серії архітектурних пам’яток Поділля, церкви і собори, натюрморти і пейзажі, квіти і ріки і неперевершені портрети.

30 березня 2017 року на базі Ярмолинецької ЦРБ пройшов районний семінар-тренінг «Бібліотеки: потенційні можливості та основні завдання». Головний спеціаліст відділу культури Дереш З.А. ознайомила із 12 Всеукраїнська благодійна акцією «Серце до серця», яка стартувала 9 березня по 9 квітня під гаслом – «Я хочу бачити життя!». Акція "Серце до серця" присвячена збору коштів на потреби дітей з вадами зору на Хмельниччині. Працівники бібліотек не стали осторонь та долучились до цієї акції. Т.в.о. директора Ярмолинецької ЦБС Слободян О.Л. виступила із доповіддю «Основні напрями роботи бібліотек на 2017 рік» та провела консультацію «Відзначення в Україні 500-річчя Реформації»
21 квітня 2017 року на сесії районної ради, директором бібліотеки призначено Слободян Олену Леонідівну. Методистом ЦБС стала Черевуля Алла Леонідівна.
Бібліотека продовжує працювати і приділяти відповідну увагу громадянам, які приїхали з тимчасово окупованих територій. Проводився флеш-моб «Нові надходження для вас». Бібліотека включилась в інтернет-проект «Читацькі поради відомих подолян» та акцію «Читальний зал під відкритим небом». Методист ЦБС Алла Черевуля взяла участь у конкурсі «Кращий методист 2017 року», бібліотекарі району включились в конкурс «Україна починається з тебе».

26 травня у Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з сучасним поетом, членом Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», членом клубу «Автограф» Мазуром Валентином Васильовичом, та презентація його сьомої книги «Мальви української душі».

20 червня 2017 року директор ЦБС Слободян Олена Леонідівна на обласному конкурсі зайняла перше місце «Кращий креативний керівник».

30 червня відбулась зустріч з поетами – земляками літературного клубу «Автограф» та зустріч з новими талантами Ярмолинеччини - Герасимчук Ольгою Валеріївною, Граб Тетяною Володимирівною та Уриць Валентиною Петрівною. Які представили свої поезії та твори.

10 серпня 2017 року на базі Ярмолинецької центральної районної бібліотеки був проведений районний семінар-тренінг «Нові форми роботи в публічних бібліотеках».
У вересні 2017 року районна бібліотека приймала колону учасників Всеукраїнського автопробігу «Реформація та відродження України», приуроченому 500-річчя реформації в Україні, які прибули в Ярмолинці. В читальній залі районної бібліотеки пройшов круглий стіл за участю представників церков і громадських організацій.

28 вересня в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбулось святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В цьому році свято пройшло у форматі привітань. Привітання танцювальні, літературні, музичні, поетичні… З привітальним словом звернулись заступник голови Ярмолинецької районної ради Лис Б. М., заступник голови районної державної адміністрації Байталюк В. М., головний спеціаліст відділу культури Ярмолинецької РДА Дереш З. А., головний редактор газети «Вперед» Гуменюк А. М., яківідзначили роль бібліотек в житті нашої громади. Директор Ярмолинецької ЦБС Слободян О. Л. розповіла про здобутки наших книгозбірень. На святкування Дня бібліотек було запрошено і бібліотекарів із шкіл з якими тісно співпрацює района бібліотека: Дуду З. Ф. – завідуючу шкільною бібліотекою Ярмолинецької ЗОШ №2, Матковську В. В. – завідуючу шкільною бібліотекою Ярмолинецького НВК, Лозко О. М. – бібліотекаря шкільної бібліотеки Ярмолинецького НВК, Іваськевич Т. М. – бібліотекаря Ярмолинецького технологічного ліцею, які були нагородженні подяками Ярмолинецької ЦБС та цінними подарунками.

До 80-річчя Хмельницької області, Ярмолинецька центральна района бібліотека провела огляд біля книжкової виставки «Рідний наш краю, земля Хмельницька». Бібліограф-краєзнавиць ознайомил априсутніх з унікальним краєм в якому поєднанні стародавні історико-архітектурні пам’ятки: величні фортеці Кам’янцяПодільського, Меджибожа, Старокостянтинова, та мальовничі ландшафти, цілющі джерела, лікувальні води, безмежні лани та багаті ліси.

19 жовтня 2017 року у приміщенні Ярмолинецької ЦРБ відбувся вебінар практикум для бібліотекарів з бібліотек філіалів на тему: "Управління краєзнавчими інформаційними ресурсами: традиції і нові тенденції". Під час навчання учасники прослухали консультацію "Виявлення якісного складу та інформаційної цінності краєзнавчого фонду", ознайомилися з презентацію "Корпоративні ресурси з краєзнавства, як результат діяльності бібліотек області".
По закінченню семінар-практикуму усі учасники отримали домашнє завдання – створити рекомендаційний список літератури та онлайн ресурсів «Історія мого населеного пункту».
В рамках клубу «Юність і закон» 19 жовтня в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці для дорослих пройшла виховна година « Підліткова злочинність: джерела, характер, особливості, шляхи запобігання» з учнями Ярмолинецького професійного ліцею. На зустріч були запрошені Шедловський Ярослав Миколайович тимчасово виконуючий обов’язки начальника сектору превенції, капітан поліції Ярмолинецького відділу поліції та Опрун Андрій В’ячеславович інспектор ювенальної превенції , лейтенант поліції .
6 листопада в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці пройшов вечір до Дня толерантності, на який були запрошені учні Ярмолинецької ЗОШ № 2. Девізом заходу стали слова видатного філософа Григорія Сковороди: «Любов виникає з любові. Коли хочу, щоб мене любили, я сам першим люблю.» Протягом усього заходу відбувались конкурси. Ведуча провела для усіх присутніх анкетування “Ваш рівень толерантності”, результати якого засвідчили прагнення кожного бути толерантним. Основні риси характеру та ступінь толерантності кожного цікаво і нестандартно розкрив гороскоп толерантності. Учні створили символічне “дерево толерантності”. Спочатку дерево було без листя, поступово на ньому “виростали” листочки з основними ознаками та синонімами толерантності: “милосердя”, “добро”, “терпимість”, “взаємоповага”. По завершенню заходу було продемонстровано відео – презентацію.
Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. З нагоди цієї дати в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «94 дні Революції Гідності» .
23 листопада у Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбулася презентація 12 випуску альманаху «Медобори» Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». На свято були запрошені учні 5-го класу гімназії та 9-Б класу Ярмолинецького НВК, шанувальники поезії та члени клубу «Автограф».На святі були присутні члени Хмельницького обласного осередку всеукраїнської творчої спілки «Конгресу літераторів України» та члени національної спілку журналістів України: Володимир Захар’єв, Йосип Осецький, Людмила Рудковська, Галина Корицька, Неоніла Яніцька, Михайло Цимбалюк, Жанна Олійник, Катерина Бучуляк, Микола Швець. Дуже приємно те, що в кожну збірку альманаху «Медобори» входять вірші наших Ярмолинецьких поетів, членів клубу «Автограф», а це свідчить про їх високу майстерність.
Цей альманах присвячений 26-й річниці української Незалежності та 80-ти річчю утворення Хмельницької області.
27 листопада бібліотека провела творчий вечір прекрасної людини, члена національної спілки журналістів, члена президії районної ради ветеранів, відмінника освіти України, автора багатьох книг та посібників Петра Антоновича Добрянського. Знаменно, що свій повносилий ювілей - 80 – річчя від дня народження Петро Антонович Добрянський відзначає разом з ювілеєм народження Хмельниччини.
З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насилля».Наша бібліотека також не залишилась осторонь цієї акції. 5 грудня в рамках клубу «Майданчик для дискусій» пройшов захід з учнями
Ярмолинецького професійного ліцею «Насильство. Види насильства. Як себе захистити» На згадку про захід учням було роздано флаєри «STOP насильству», «Захищай свої права».
На базі Ярмолинецької центральної районної бібліотеки 14 грудня був проведений районний семінар - практикум «Звітуємо! Плануємо!». Директор Ярмолинецької ЦБС Олена Слободян виступила із доповіддю «Підсумки діяльності бібліотек за 2017 рік» та розповіла про роботу електронного моніторингу бібліотек в системі Есмар. Методист Алла Черевуля розповіла про звітність за 2017 рік та планування у 2018 році та виступила із презентацією «Бібліотеки області в умовах адміністративно - територіальної реформи».
27 грудня в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбулось новорічне засідання клубу «Автограф». В цей день в бібліотеці зібралось багато гостей: поети, музиканти, прозаїки не тільки наших Ярмолинець, але й прилеглих сіл. Розпочала захід директор Ярмолинецької ЦБС Слободян Олена з привітань наших гостей з наступаючим Новим Роком! На новорічне засідання клубу «Автограф» було запрошено нашого земляка, поета з Хмельницького - Олійника Володимира.Приємною новиною для наших автографців було те, що в районній газеті «Вперед» з наступного року буде виходити окрема сторінка для поезій та творів наших літераторів. Родзинкою свята було несподіване вітання для наших гостей від Діда Мороза та Снігурочки,
За 2017 рік робота бібліотеки 114 разів висвітлювалась на сторінках ЗМІ. Було видано 38 посібників та буклетів краєзнавчого та методичного характеру. Покращилась матеріальна база бібліотеки, було придбано полове покриття за 11055гр., пилосос – 7750гр., книг на 19560гр. Протягом року було надано платних послуг на суму 6663 гр..
2018 рік почався в щоденних турботах і в підготовці до атестації та комплексної перевірки Ярмолинецької ЦБС.
До 100-річчя битви під Крутами, на вшанування пам’яті перших українських «кіборгів» 25 січня в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці пройшов вечір – спомин «Під Крутами пішли в безсмертя». На захід були запрошені учні Ярмолинецької ЗОШ №2.
1 лютого пройшла атестація бібліотечних працівників Ярмолинецької ЦБС.
Комісія в складі начальника відділу культури Гжегожевського Є. Е., головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу культури Салюк З. М., головного спеціаліста відділу культури Дереш З.А., директора Шарівської ДШМ Гжегожевського А.В., директора Ярмолинецької ЦБС Слободян О.Л. та голови профспілки працівників культури району Дембіцької Л. А. зі всією серйозністю віднеслися до оцінки роботи бібліотечних працівників.
Директор ЦБС висловила свою думку щодо роботи працівників в результаті чого основна маса бібліотечних працівників була атестована як "відповідає займаній посаді", але 2 працівники сільських бібліотек були атестовані умовно з переатестацією через рік. 6 працівникам підняли тарифікаційний розряд.
15 лютого в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці пройшла зустріч з талановитим письменником-фантастом, членом Національної Спілки письменників України, учасником АТО Артуром Закордонцем. Письменник взяв участь у конкурсі « Коронація слова» і був нагороджений спеціальною відзнакою від Дари Корній і Тали Владимировної «Українське сучасне фентезі» за роман «Відунський сокіл». Артур Закордонець відомий також, як автор поетичної збірки «Повнозвучна тиша», «Таємниці багряних велетнів», член літературної спілки «Огневежа», яка діє у Віньковецькій районній бібліотеці.

16 лютого 2018 року на базі бібліотеки - філіалу с. Глушківці згідно річного плану проведено зональну школу професійної майстерності«Складові успіху: професіоналізм та креативність».Бібліотекарі з бібліотек-філіалів: с.Шарівка, с.Соколівка, с. Солобківці, с.Томашівка, с. Савинці, с. Нове Село та Міської бібліотеки зібралися у залі бібліотеки для обговорення та обміну досвідом, як зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму її діяльності.
Ярмолинецька центральна бібліотека продовжує надавати безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, які так необхідні нашій громаді. І вже четвертий рік поспіль ми активно вчимо наших мешканців навичкам оволодіння комп’ютерними технологіями. Особливо це потребують люди похилого віку. Вже багато наших користувачів оволоділи навичками користування ком’ютером або вдосконалили своє вміння.
2 березня в Ярмолинецьку центральну районну бібліотеку прийшло жіноче свято. Ініціатором проведення свята був Ярмолинецький територіальний центр. В читальному залі книгозбірні пройшла презентація виставки – інсталяції «Як прекрасно бути жінкою». Директор Ярмолинецького територіального центру Василик Лариса Степанівна побажала здоров'я, щастя, благополуччя присутнім. Багато добрих і теплих слів почули запрошені на свою адресу, прозвучали чудові музичні вітання для жінок напередодні прекрасного їхнього дня. По завершенню свята усі присутні разом заспівали «Пісню про рушник».
15 березня на базі Ярмолинецької центральної районної бібліотеки проведено годину запитань та відповідей «Як живеш сільська бібліотека» для бібліотекарів бібліотек-філіалів.
Відкрив семінар начальник відділу культури Є.Е.Гжегожевський, який ознайомив присутніх з планом роботи відділу культури на 2018 рік. Особливо наголосив про проведення заходів до свята національних меншин «Коло друзів» та про роботу з релігійними общинами. Директор Ярмолинецької ЦБС О.Л. Слободян розповіла про цілі та завдання бібліотек на сучасному етапі, та підготовку до комплексного вивчення бібліотек.
Під час проведення діалогу бібліотекарі обмінювалися своїми напрацюваннями, досвідом роботи, планами на майбутнє.

16 березня у літературній вітальні центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з поетом-бардом, членом клубу «Автограф» з Хмельницького Леонідом Анатолійовичем Незбжицьким. Захід відбувся у рамках літературного клубу «Автограф». Творчим підсумком написаного стала збірка віршів «Життя – натягнута струна». Вона цікава тим, що складається з двох частин – рідною та російською мовами.
3 квітня в Ярмолинецькій ЦБС пройшла планова обласна комплексна перевірка центральної районної бібліотеки і ряду сільських бібліотек-філіалів: Скаржинець, Правдівки, Сутковець, Кадиївки, Глушковець. Перевіряючі залишились задоволеними роботою книгозбірень.
12 квітня в Ярмолинецькій районній бібліотеці відбулась незвична зустріч – літературний дебют «Формула успіху Віоліни Ситнік» з талановитою письменницею та нашою землячкою.
На зустріч з письменницею були запрошені учні Ярмолинецького НВК, учні Ярмолинецької ЗОШ№2 та усі бажаючі, хто захоплюється книгами.
В бібліотеці, в рамках клубу «Автограф», продовжуються літературні зустрічі з творчими людьми нашої Ярмолинеччини. 26 квітня пройшла зустріч з членом клубу «Автограф» Тетяною Граб, яка пише вірші та оповідання. Друкувалась в багатьох газетах, часописах та альманахах.
Вона виграла конкурс коротких історій від видавництва “Ефект Книги” і завдяки цьому її короткі історії були надруковані у двомовній збірці позитивних веселих оповідок.

Згідно плану роботи Ярмолинецької ЦБС, дирекція районної бібліотеки побувала в сільських книгозбірнях району з метою надання методичної та практичної допомоги. Також здійснила комплексне вивчення бібліотек-філіалів с. Корначівка та Буйволівці.
Побувавши в б/ф с. Проскурівка, Корначівка, Жилинці, Буйволівці та проаналізувавши роботу бібліотек зробили висновки: гарні, затишні, сучасно обладнані приміщення бібліотек відповідають сучасним вимогам, проводяться соціокультурні заходи з різної тематики.
На час перевірки в бібліотеках були користувачі дорослі та діти.
Бібліотекарі планують роботу так, щоб користувачі мали змогу провести своє дозвілля змістовно, цікаво.

27 червня урочисте зібрання, з нагоди відзначення 22-річниці Конституції України, відбулося на площі 600-річчя Ярмолинців. Участь у цьому заході взяла і Ярмолинецька центральна районна бібліотека, яка влаштувала книжкову виставку "Конституція - основа державності". Бібліотекарі ознайомили присутніх, а зокрема молодь з основними статтями закону, розповіли про національні символи України, про її історичне минуле та культурну спадщину

19 липня 2018 року в приміщені Ярмолинецької центральної районної бібліотеки проведено семінар-практикум «Бібліотека в соціальних мережах та в ЗМІ». На семінарі були присутні працівники всієї бібліотечної системи.
Відкрила семінар директор Ярмолинецької ЦБС Олена Слободян із темою «Реклама публічних бібліотек в соціальних мережах та ЗМІ». Вона розповіла про можливості бібліотечних працівників, які є членами Всеукраїнського громадського об’єднання Українська бібліотечна асоціація, а також продемонструвала презентації «Академічна доброчесність» та «Інтеграція бібліотек, як закладів культури в сферу туризму». А ще бібліотекарі прослухали матеріали по темі «Громадянська освіта жінок місцевих громад: участь у проектах» з якою виступила завідуюча бібліотекою-філіалом с. Сутківці Іванна Білик.
Завдяки ФЛЕШМОБУ "Подаруй україномовну книгу рідній бібліотеці" наша бібліотека отримала він Наталі Беренди голови ГО «Волонтери Ярмолинеччини» шість книг. Пані Наталя отримала естафету від жителя м.Шепетівки Михайла Верхогляда – бійця та волонтера. У свою чергу Наталя Беренда передала цю естафету керівникам району, які теж взяли участь у флешмобі і поповнили нашу книгозбірню українськомовними книгами. Флешмоб триває й надалі, на даний час районна книгозбірня отримала більше ста книг.
8 вересня у приміщенні центральної районної бібліотеки вже вдруге відбулася всепольська акція «Національне читання» . У заході взяли участь польська громада селища Ярмолинці та діти, які вивчають польську мову. До уваги присутніх було організовано читання творів польською мовою. Організатором акції була керівник гуртка «Польська мова» Інна Курбатова. В заході взяв участь голова об’єднання поляків Ярмолинеччини «Єдність» Генріх Качуровський.

У Ярмолинцях триває книжковий ФЛЕШМОБ. Естафету прийняли члени районної школи «Лідер» яка вже декілька років діє на базі Будинку творчості під керівництвом координатора Ірини Іванівни Шуверткової. Сьогодні центральна районна бібліотека отримала від гуртківців понад десяток видань сучасних авторів, серед яких : В.Шкляр, В.Лис, Люко Дашвар, Д.Корній, С.Жадан та інші. Крім цього, ще настільну книгу «Кобзар» Т.Шевченко передали улюбленій бібліотеці.

2 жовтня в приміщені читального залу Ярмолинецької центральної районної бібліотеки за участю психологів та соціальних педагогів пройшов тренінг за програмою протидії торгівлі людьми, Даний захід проходив в рамках реалізації Хмельницького регіонального проекту "Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні"Учасники тренінгу отримали сертифікати про пройдене навчання по даній темі.
23 жовтня в Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбулась творча зустріч « Музика душі» з подільським поетом, журналістом, краєзнавцем, фотографом, колекціонером, членом Національної спілки журналістів України та Хмельницької міської літературної спілки "Поділля", лауреатом Хмельницької міської премії ім. Богдана Хмельницького в галузі історії, культури та мистецтва - Ігорем Байдаком. Він є автор п'яти поетичних збірок, путівника «Стежками рідного краю», співавтор інформаційного довідника «Сатанів – місто-легенда, місто-курорт».

Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 19:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Герої АТО
Герої АТО

Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Годинник
Погода
Архів записів
Лічильник