Вівторок, 19.03.2024, 10:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

3 березня Всесвітній день письменника 4 березня 75 років від дня народження Володимира Івасюка, українського поета та композитора 9 березня 150 років з дня народження Софії Левицької - української художниці-емігрантки; 9 березня 210 років від дня народження Тараса Шевченка, українського поета, художника,мислителя 21 березня Всесвітній день поезії

Герої Радянського Союзу

Баранов Володимир Петрович

Народився 05. 10. 1919 року в с. Стріхівці Ярмолинецького району. До війни закінчив сільськогосподарський технікум, працював агрономом МТС. Учасник Великої Вітчизняної війни з червня 1941 року. Член КПРС. Воював на Західному, Центральному і І Українському фронтах. Рота протитанкових рушниць під командуванням лейтенанта Баранова В. П. з 16. 09. по 02. 10. 1943 року відзначилася при форсуванні рік Десна, Снов, Дніпро. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно за відвагу і високу військову майстерність 15. 01. 1944 року. Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоної Зірки, медалями.

Після звільнення в запас працював агрономом в рідному селі.

Помер в 1982 році. Похований в рідному селі.



Рисюк Ілля Григорович

25.1.1945 р., виконуючи наказ командування по форсуванню ріки Одер і захопленню плацдарму на лівому її березі, який прикривав доступ до центральних районів Німеччини, тов. Рисюк проявив особисту хоробрість і мужність.

На підручних засобах під сильним кулеметним і автоматним вогнем ворога і обстрілом авіації гвардії молодший сержант І.Г. Рисюк разом із своїм відділенням в числі перших переправився на лівий берег ріки, але зустрів шалений опір ворога. Фашисти всіма засобами намагалися скинути відважних сміливців у ріку, закидаючи їх гранатами. Тов. Рисюк підняв своє відділення в атаку, незважаючи на жорстокий вогонь ворога.

Ворог відступив. Відділення тов. Рисюка захопило необхідний рубіж для згуртування наших сил і забезпечення переправи інших підрозділів.

У цьому бою т. Рисюк із своїм відділенням знищив 42 німці, 2 ручних кулемети і подавив три інші вогневі точки. Сам Рисюк автоматом і гранатами знищив 11 німців.

Продовжуючи виконувати завдання, брав участь у захопленні містечка Кебен, де, незважаючи на впертий опір ворога, що засів у будинках, перетворених у вогневі точки, також проявив себе хоробрим і наполегливим у виконанні наказу. Внаслідок його особистої хоробрості і вмілого керівництва відділенням наші частини форсували ріку Одер, захопили плацдарм на лівому березі і втримали його до підходу польових військ, цим самим виконали поставлене завдання.

За особисту хоробрість, стійкість і ініціативу, проявлені в боях з німецькими окупантами, тов. Рисюк Ілля Григорович гідний присвоєння звання Герой Радянського Союзу».

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 квітня 1945 року Іллі Григоровичу Рисюку було присвоєно звання «Герой Радянського Союзу».

Дивізія продовжила наступ.

29 квітня 1945 року в боях за Берлін смертю хоробрих загинув наш славний земляк із Соколівки - Ілля Рисюк. 15 травня цього року йому виповнилося б 90 років...

Визволяв Проскурівську, Тернопільську та Львівську області.



П’явчик Іван Павлович

Воював на Південному та 1-му Білоруському фронтах, брав активну участь у Варшавсько-Познанській військовій операції.

Саме там, на території Польщі, у бою за місто Сохачев проявив мужність, відвагу, героїзм наш земляк. А розпочалось все з того, що 2-а гвардійська танкова армія генерал-полковника С.І. Богданова була введена у прорив з Магнушевського плацдарму і рухалась у напрямку міста. Цим маневром ставилось завдання знищити фашистське угрупування, яке оборонялось у районі Варшави. Отож командуючий армією квапив передові підрозділи для виходу до Сохачева.

Тоді командир самохідно-артилерійського полку гвардії майор Гуренко викликав до себе гвардії капітана, командира батареї П’явчика. Зразу ж поставив завдання: разом з танкістами батальйону Кабанова батарея подолянина повинна бути у передовому загоні. Через годину після отримання наказу розпочався важкий рейд. Перед Сохачевим гітлерівці зустріли наших воїнів потужним артилерійським вогнем. Однак ворогу не вдалося затримати бійців. Вони увірвались в місто і захопили декілька кварталів, які прилягали до залізничного вузла.

Саме за самовіддані героїчні дії у бою за польське місто Сохачев Івану Павловичу П'явчику було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Також нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни першого ступеня, Червоної зірки, медалями.



 

Хоптяр Степан Іванович

Народився 23. 01. 1921 року в смт. Ярмолинці. Член ВЛКСМ з 1936 року. Учасник Великої Вітчизняної війни з липня 1941 року. навідник гармати 493-го винищувального протитанкового артполку. Сержант Хоптяр С. І. 29. 01. 1945 року в числі перших з гарматою форсував річку Одер в районі Штейнау (Польща). В наступних боях знищив 13 танків ворога, 6 БТРів, десятки солдат. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 10. 04. 1945 року. Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоної Зірки, орденом Слави ІІІ ступеня.

Загинув в бою 30. 04. 1945 року. Похований в братській могилі в м. Зарау (НДР).




Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Загиблі воїни
Герої АТО

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Погода
Архів записів