Неділя, 23.01.2022, 10:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

07 січня Різдво Христове 07 січня 55 років з дня народження Михайла Цимбалюка кореспондента, поета. Довгий час працював в редакції газети «Вперед». 10 січня 80 років з дня народження Миколи Антоновича Мачківського – письменника, члена обласної організації НСПУ. 14 січня 140 років від дня народження Івана Івановича Огієнка, українського православного митрополита, мовознавця, богослова, культурного діяча 22 січня День Соборності України

Головна » Архів матеріалів

      76 років тому, в’язні найбільшого концтабору смерті Бухенвальд біля Веймара назавжди змінили хід історії людства. Здолавши нацистських катів в інтернаціональному повстанні, полонені нарешті вийшли на волю та вдихнули повними грудьми.
     Саме 11 квітня 1945 року з його воріт вийшов останній в’язень. Ця пам’ятна дата увійшла в історію як Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.
    Відтоді пройшло немало часу, та страшні злочини проти людства не мають строку давності. Геноцид цілих народів, масові розстріли дорослих та дітей на «фабриках смерті» в окупованих нацистами країнах, тортури та непосильна каторжна праця знищили мільйони безневинних людей. Це все – в нашій пам’яті назавжди, що передаватиметься з покоління в покоління.  Ми вклоняємось з усім світом людям, які в пекельних муках пройшли цей шлях, вистоявши найстрашніші випробування. І віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в стінах таборів смерті.
    Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через них пройшли 18 мільйонів осіб.
   На території України за підрахунками істориків було 817 нацистських таборів примусового утримування військовополонених та цивільного населення, з них: концтаборів – 6 у Львові, Києві, Красному Лучі, Дніпрі, Макіївці та Сімферополі; таборів для військовополонених – 242, гетто – 3-4, гестапівських тюрем – 68, тощо. Із 5,7 мільйона військовополонених майже 3,3 мільйони померли в німецькому полоні. Відомо, що у Славутському «Гросс-Лазареті» знищено близько 150 тисяч чоловік, у Проскурові – 65 тисяч, Шепетівці – 2 тисяч, Кам’янець-Подільському – 6 тисяч чоловік, а всього в області – 255876 осіб.
    Про ці моторошні події розповідається у книгах, що представленні на книжковій поличці під назвою «
Трагедія незнищенної волі», що підготували працівники бібліотеки.

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 93 | Додав: kypchakolga | Дата: 09.04.2021 | Коментарі (0)


1 квітня в читальній залі Ярмолинецької центральної бібліотеки відбулося перше засідання ініціативної групи з приводу обговорення та розроблення геральдики Ярмолинецької громади та окремо сіл, які входять в громаду. Загалом, ініціативна група налічувала у своєму складі 15 осіб. Нагадуємо, що попередньо був оголошений конкурс та онлайн-анкетування, що дало змогу врахувати бачення та думку жителів громади. Цю думку озвучила начальник
відділу економічного розвитку та інвестицій Ярмолинецької селищної ради Ірина Драгомерецька.

Засідання розпочала начальник відділу культури, туризму та релігії Ірина Бойко.
На засідання був запрошений геральдист Петро Войталюк. Він розповів про палітру гербів та символи, які переважно зустрічаються та їхнє значення. Пан Петро презентував присутнім ескіз гербу Ярмолинецької громади.
Хочемо зазначити, що пропозиції приймаються та обговорення тривають.
Слідкуйте за нашими анонсами!

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 75 | Додав: kypchakolga | Дата: 05.04.2021 | Коментарі (0)

 
  Ви в курсі, наші любі
користувачі, що в бібліотеці сьогодні поруч з книгами можна побачити і .....насіння?

    Так, так! Ярмолинецька центральна бібліотека долучається до руху так званих «Зелених бібліотек» та впроваджує  у себе «Бібліотеку насіння».
Ініціаторами та натхненниками бібліотекарів є рух «Зелені бібліотеки» в Україні спільно з товариством «Насіннєва скарбниця України».
  Дуже багато бібліотек пропонують нові ініціативи, які не асоціюються з традиційними послугами бібліотек, і це надихнуло працівників центральної бібліотеки  спробувати нову послугу для місцевої громади.
  «Бібліотека насіння» – це чудова безкоштовна можливість брати насіння додому, насолоджуватись вирощуванням квітів і згодом дарувати бібліотеці вже своє зібране насіння, щоб радувати інших людей.
   У бібліотеці наразі великий ассортимент насіння, тож запрошуємо долучитись усіх бажаючих до даної послуги.
    Також бібліотека може влаштовувати заходи не тільки з обміну насінням, але й кімнатними квітами сенполіями (фіалками).  
   Якщо вам необхідне насіння, йдіть до бібліотеки! Отже, якщо Ви маєте звичайні чи унікальні сорти фруктово-овочевих культур, трав і квітів, то долучайтесь до розширення "насіннєвої бібліотеки". В бібліотеці  до ваших послуг представлена книжкова виставка «Насіння - ключ до врожаю» на якій розміщена  різноманітна література для садоводів,  городників та любителів вирощувати квіти.
 Долучайтесь до нашого проєкту!
  Розпочинаємо разом!

 

Переглядів: 150 | Додав: kypchakolga | Дата: 31.03.2021 | Коментарі (0)

  У землевласників та орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення виникає багато запитань щодо поновлення та припинення договору оренди землі. Тому Ярмолинецьке бюро правової допомоги інформує про    переважне право орендаря на укладення договору оренди землі на новий строк, шляхи дострокового розірвання договору та наслідки його припинення.


   Також пропонуємо переглянути відеоролик на тему: “Договір оренди землі: поновлення та припинення”, у якому ви дізнаєтеся про нюанси поновлення та припинення договору.
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 78 | Додав: kypchakolga | Дата: 11.03.2021 | Коментарі (0)

   В Україні триває земельна реформа, тому в рамках реалізації проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» Ярмолинецьке бюро правової допомоги з метою покращення правової обізнаності громадян власників земель та землекористувачів інформує про особливості укладення та внесення змін до договору оренди землі.


   За додатковою інформацією можна звернутися до відділу “Ярмолинецьке бюро правової допомоги” Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги” або до єдиного номера контакт-центру системи безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 46 | Додав: kypchakolga | Дата: 11.03.2021 | Коментарі (0)

 
  Тарас Шевченко - син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність. З нагоди відзначення дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, у Державному навчальному закладі "Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти" проведено презентацію виставки "Свята пора Кобзаря".
   Бібліотекар Ярмолинецької центральної бібліотеки Світлана Денисюк ознайомила учнів з цікавими фактами про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря. Приємно вразили всіх своїм виступом учні Солобковецької музичної школи Іванна та Катерина Радзінські, переможці Всеукраїнського конкурсу серед бандуристів. Вони виконали на бандурі поетичні твори Т.Г. Шевченка і причарували всіх присутніх своїм дивовижним талантом.
Переглядів: 102 | Додав: kypchakolga | Дата: 10.03.2021 | Коментарі (0)

   
   Сьогодні відбувся семінар бібліотечних працівників під назвою "Тенденції 2021 року. Публічні бібліотеки: ефективність та напрямки діяльності. "
Перше питання - це переобрання голови профспілкового комітету.
Директор Олена Слободян окреслила нові виклики та можливості, що постають перед бібліотечної спільнотою.
 Методист Алла Черевуля проаналізувала роботу бібліотек за 2020 рік та надала методпоради на 2021 рік.
 Провідний бібліотекар відділу УФКФіК Катерина Гуменюк наголосила на те, щоби слідкувати та вчасно вилучати з книжкових фондів застарілу та зношену літературу.
 Провідний бібліограф-краєзнавець Ольга Басун розповіла про бібліотечно-бібліографічні заняття та оформлення бібліотеки.
 Захід відвідали заступник голови селищної ради Іван Березовський, начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Ірина Драгомирецька та спеціаліст відділу Наталія Атанова. Говорили про бачення шляхів розвитку громади та про залучення грантових коштів для нашої громади.
 Наостанок всі присутні обмінялись думками.

 
Переглядів: 162 | Додав: kypchakolga | Дата: 04.03.2021 | Коментарі (0)


  25 лютого 2021 року
виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Ювілейний рік Лесі Українки – це нагода привернути увагу до творчості письменниці й актуалізувати її спадок.
Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. З нагоди дня народження письменниці Лесі Українки у Ярмолинецькій центральній бібліотеці 26 лютого організовано захід «Ти себе Українкою звала…»  і проведені підсумки онлайн–челенджу «Лесина весна», що був оголошений напередодні. На заході були присутні: заступник голови Ярмолинецької селищної ради Іван Березовський, тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу культури, туризму та релігії Сергій Галяс, директор Ярмолинецької центральної бібліотеки Олена Слободян, учасники онлайн–челенджу та гості свята.
  Присутні мали можливість ознайомитися з творчістю поетеси. Вони багато чули про неї, та в котре торкнулися більш ширше її життєвого шляху та творчості. Виразно прозвучали поезії у виконанні читачів  Максима Денисюка, Наталії Олійник, Андрія Попова, Мар’яни Коцюби, Анастасії Трачук, Тимофія і Надії Ляховських, Валерії Мазурець. Присутні відчули легкий сум у ліричний поезії, глибоку любов до рідної землі, неньки України.
Дуже часто, коли йдеться про багатогранність творчої натури письменниці, згадують саме про її музикальність, і цілком закономірно, адже музика для неї – це світ натхнення, праці, джерело духовної сили і філософської мудрості, особливий утаємничений простір душі...
Музичною ноткою у заході були виступи учнів Ярмолинецької школи мистецтв: Карини Білодід з класу бандури, Софії і Ольги Небожинських з класу скрипки та Інни Радецької з класу вокал
   Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачам бібліотеки пропонує виставка – персоналія "Рядки, що зачепили душу".
    З нагоди 150-річчя від дня народження  Лесі Українки Ярмолинецька центральна бібліотека оголосила онлайн–челендж з декламування віршів Лесі Українки «Лесина весна». Адже ім’я Лесі Українки стало символом мужності, незламного духу, великої сили волі, звідси її друге ім’я – дочка Прометея, співачка досвітніх вогнів. Конкурс був оголошений 16 січня. Конкурс проходив серед дітей та старшого покоління.
Умови конкурсу були:                                                                    

  • Підписатися на сторінку нашої бібліотеки у фейсбук.

  • Записати відео з декламування віршів Лесі Українки і надіслати в приватні повідомлення сторінки у фейсбук, вказавши прізвище, ім’я та вік учасника та надіслати до 16 лютого.

  • З 22 лютого залучити рідних і близьких до голосування.

    Ми розділили усіх учасників на 3 вікові категорії: старша вікова категорія, середня та молодша. Хочемо висловити щирі слова вдячності кожному учаснику за чудове виконання поезії Лесі Українки.
   Нарешті в онлайн–челенджі «Лесина весна», організованому Ярмолинецькою центральною бібліотекою, поставлено фінальну крапку. За кількістю вподобайок було визначено кращих аматорів поезії Лесі Українки. Призи і подарунки знайшли своїх героїв. У номінації старшої  вікової категорії перемогли: Валентина Розгонюк (с. Томашівка), Ольга Цибульська (с. Антонівці) та Ольга Сірман (с. Ясенівка). У номінації середня  вікова категорія перемогли: Анастасія Трачук (с. Томашівка), Зоряна Кирильчук (с. Томашівка) та Дарина Гарбуз (с. Ясенівка). У номінації молодша  вікова категорія перемогли Наталія Олійник (смт. Ярмолинці), Максим Денисюк (смт. Ярмолинці) та Андрій Варгатий (с. Ясенівка). Переможці були нагородженні подарунками завдяки спонсорській допомозі  Громадської організації "За конкретні справи" за підтримки народного депутата України Олександра Гереги.
    Учасники, які брали участь у конкурсі, переймалися складною долею видатної жінки, її стійкою позицією щодо свого народу, її великим нерозділеним коханням. Багато теплих слів можна сказати про кожного з читців, бо ж усі залишили свій неповторний відбиток у нашій пам’яті. Вони не просто декламували вірші, а проживали кожен рядок, кожне поетичне слово, яке передали кожному глядачу онлайн. Усі вкотре переконалися, що слово Лесі Українки надихає і пробуджує в людині найкраще. Ми горді тим, що на нашій землі народилася Леся Українка.
     Поетичне слово Лесі Українки - це найгостріша зброя в боротьбі за визволення нашого народу.
  Найвідоміші вірші Лесі України має знати кожен українець, адже її слова стали "стрілами", що влучали в саме серце несправедливості: викривали всі жахливі діяння влади, говорили про недолю українського народу, звинувачували інтелігенцію у байдужості... Поетеса залишила нам твори, які й нині дарують нам надію та є дороговказом у житті.

Переглядів: 114 | Додав: kypchakolga | Дата: 02.03.2021 | Коментарі (0)

    
 
В Україні щорічно 20 лютого відзначається День пам'яті Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".
  Саме в ці дні 7 років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 
   З нагоди сьомої річниці найстрашніших сторінок Революції Гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року) у  читальному залі Ярмолинецької центральної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку з відкритим переглядом літератури «А Небесна Сотня відлетіла в небеса». В експозиції представлено  видання вітчизняних і зарубіжних авторів: фотоальбоми, хронологічні довідники, літописи очевидців подій, романи, оповідання, нариси, присвячені доленосним подіям в Україні початку XXI ст.
   Декілька років поспіль  на  Алеї Героїв Небесної Сотні  відбувається тиха акція «Ангели пам’яті», присвячена загиблим Героям Небесної Сотні. Ініціатори акції - відома українська співачка та громадський діяч Анжеліка Рудницька і «Територія А».  Щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. Цьогоріч до акції долучилась і Ярмолинецька центральна бібліотека виготовивши  ангелів з паперу. Кожний  ангел – цінний, він не лише символ загиблих за Україну, а й знак небайдужості тих, хто попри всі складності творить нову омріяну Україну.
Вічна пам’ять Героям….
 Приходьте до пам’ятних місць тоді, коли вам найбільш зручно.
Приєднуйтеся!
Переглядів: 138 | Додав: kypchakolga | Дата: 19.02.2021 | Коментарі (0)

    Ярмолинецька центральна бібліотека на постійній основі співпрацює з відділом "Ярмолинецьке бюро правової допомоги" Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, тому в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів "Знай свої права" (співпраця з національним банком України), яка проходить з 15 по 19 лютого 2021 року, на тему "Захист прав споживачів фінансових послуг", інформує населення Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницького району.
      

Вас турбують колектори: що робити?
В наш час у громадян дуже часто виникає багато питань, пов’язаних з випадками незаконних дій колекторів, а саме безпідставних телефонних дзвінків з погрозами про повернення коштів, взятих у кредит, візитів представників колекторських компаній до осель громадян, залякування родичів, надсилання «листів щастя» з вимогами про повернення коштів, погрозами та інше. 
Як протистояти та захистити себе і своїх близьких від незаконної колекторської діяльності, розповідає головний спеціаліст відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тарас Шурубура.
Хто такі колектори?
Колекторська компанія – це юридична особа, яка надає послуги зі стягнення простроченої кредитної заборгованості, а колекторами є працівники такої особи, які спеціалізується на роботі з проблемними боржниками. 
Методи роботи колекторів
Як правило, «політ фантазії» колекторських компаній щодо методів «вибивання» боргів нескінчений, але серед основних слід зазначити:
-телефонування боржнику або його родичам з метою залякування та з вимогою про повернення коштів (переважно телефонують неодноразово, вночі − щоб деморалізувати та налякати);
-надсилання «листів щастя» особі або її близьким з вимогою про сплату боргу (дуже часто листи з такими вимогами містять ще й начебто повідомлення про підозру, судової повістки, судового рішення стосовно особи);
-безпосередній адресний візит колекторів до особи-боржника або її близьких (здійснюється, як правило, кремезними хлопцями для здійснення психологічного або фізичного тиску)
-звернення до суду з метою стягнення переуступленого їм боргу, і у випадку позитивного рішення суду звернення до виконавчої служби для стягнення заборгованості (колектори вкрай рідко вдаються до судового порядку стягнення заборгованості з причин небажання нести додаткові часові та грошові витрати, відсутності доказової бази, безпідставності висунутих до боржника вимог, безперспективності примусового стягнення боргу в порядку виконавчого провадження тощо).
Чи передбачена законодавством України колекторська діяльність?
Колекторська діяльність не врегульована законодавством України, але прямо не заборонена, тому підставою для виконання колекторською компанією своїх функцій можуть слугувати договори доручення (стаття 1000 Цивільного кодексу України), відступлення права вимоги (стаття 512 Цивільного кодексу України) та факторингу (стаття 1077 Цивільного кодексу України ), які укладаються між компанією та кредитором (банком або фінансовою установою). 
Простою мовою − банк або фінансова установа укладає з колекторською компанією один з вищенаведених видів договорів, за якими колектори вимагають від клієнта повернути борг банку (фінансовій установі), в якій особа брала гроші в кредит, або повернути гроші на рахунок самої колекторської компанії тощо. 
 
Що робити у разі звернення колекторів до громадянина?
Для кожної ситуації є свій приблизний механізм дій, але найважливіше − це зберігати спокій і не піддаватись паніці.
Так, якщо до особи або її близьких зателефонували з вимогою про повернення боргу, то перш за все слід розібратись, чи дійсно такий борг існує. В будь-якому випадку, комунікацію з колекторами необхідно переводити з усної в письмову форму. Наприклад:

 
  1. з власної ініціативи надіслати листа на адресу колекторської компанії з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, що має містити номер, дату укладення, реквізити первинного кредитора, а також документів, які підтверджують передачу заборгованості або права на її витребування на користь банку колекторською фірмою;
  2. або ж в телефонному режимі повідомити про те, щоб колекторська компанія надіслала вам свою вимогу, викладену у письмовій формі і з усіма доданими документами.
 
Після того, як особою отримано листа з доданими до нього документи, а також вказівкою про наявність кредитної заборгованості, слід перевірити даний факт на предмет актуальності, а саме: чи існує така компанія та чи має вона право стягувати з особи-боржника кошти замість банку або від його імені. 
 
Для того, щоб дізнатись чи компанія, яка вимагає від вас погашення заборгованості, справді існує, рекомендовано перевірити її державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на інтернет-ресурсі Міністерства юстиції України: https://usr.minjust.gov.ua/content/free–search, де також можна дізнатися реквізити колекторської компанії та її види діяльності.
Крім того, щоб перевірити чи не ліквідовано банк, реквізити якого вам надала колекторська компанія для здійснення оплати боргу, необхідно на вебсторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у розділ «Банки в управлінні Фонду» обрати опцію «Банки, ліквідовані фондом». Для того, щоб перевірити правильність наданих реквізитів для сплати коштів, після здійснення вищенаведених дій необхідно натиснути на логотип банку та ознайомитися з всією наявною інформацією щодо нього, у тому числі і про діючі реквізити.
Якщо банк ліквідовано або реквізити не співпадають із тими, що вказані на сайті − можна звертатись до правоохоронних органів з відповідною заявою щодо незаконних дій, а саме порушення недоторканості приватного житла, вимагання та шахрайства.
Якщо ж банк не ліквідовано і інформація співпадає, то слід звернутись до відділення банку, перед яким заборгували, і витребувати копії документів, які підтверджують, що саме вами укладався договір (у випадку, якщо ви таких дій не вчиняли).
 
Перш ніж сплачувати кошти, слід детально все перевірити, бо якщо банк не уповноважував відповідну колекторську компанію стягувати з вас кредитну заборгованість, або насправді у вас відсутня кредитна заборгованість, повернути кошти буде дуже складно або й взагалі неможливо.
 
Якщо копії запитуваних особою документів не надано, неможливо визначити правові підстави звернення до неї колекторів. В такому випадку можна також звернутись з заявою до правоохоронних органів щодо вчинення колекторської компанією кримінального правопорушення.
Рекомендації, зазначені вище, можна використовувати і у разі надсилання особі або її родичам «листів щастя» з вимогою про сплату боргу.
Безпосередній адресний візит колекторів до особи-боржника або її близьких, будь-який з боку них тиск (психологічний або фізичний) виходить за рамки правового поля і є кримінально караним. У таких випадках слід не зволікати і одразу звертатись до поліції.
 
У разі отримання повістки про виклик до суду, слід ознайомитись із судовою справою, та вже після цього приймати рішення про подальші дії або одразу звернутись до юриста або адвоката. 
 
Щодо інформації про позичальника
Передаючи інформацію про позичальника, банк чи інша фінансова установа, яка передає заборгованість, повинні враховувати те, що інформація щодо діяльності й фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта, є банківською таємницею, розголошення якої заборонене та допускається лише у виняткових випадках, передбачених законом.
Водночас у частині третій статті 61 Закону України «Про банки і банківську діяльність»  йдеться про те, що банк має право надавати інформацію, яка містить банківську таємницю, приватним особам та організаціям для забезпечення виконання ними своїх функцій або надання послуг банку відповідно до укладених між такими особами (організаціями) та банком договорів, у тому числі про відступлення права вимоги до клієнта, за умови, що передбачені договорами функції та/або послуги стосуються діяльності банку.
Крім того, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. 
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 20 січня 2012 року № 2-рп/2012 зазначив, що лише фізична особа, якої стосується конфіденційна інформація, відповідно до конституційного та законодавчого регулювання права особи на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації має право вільно, на власний розсуд визначати порядок ознайомлення з нею інших осіб, держави й органів місцевого самоврядування, а також право на збереження її в таємниці. 
Отже, будь-який збір інформації про фізичну особу без її згоди, крім окремих випадків визначених законодавством, є незаконним. У разі порушення своїх прав така фізична особа може звернутися зі скаргою на незаконні дії, пов’язані зі збором, зберіганням і обробкою його персональних даних до спеціально уповноваженого органу державної влади з питань захисту персональних даних (Уповноважений Верховної Ради України з прав людини) або до суду. 
Звернення особи до суду
У разі виникнення сумнівів або незгоди з пред’явленою до сплати сумою заборгованості, особа має право самостійно звернутися до суду, зокрема щодо оскарження розміру заборгованості, у тому числі нарахування пені (неустойки) за договором, а у випадку, якщо нею кредитний договір взагалі не укладався – щодо визнання договору недійним. 
Крім того, слід звернути увагу, що термін, протягом якого ви можете звернутися до суду, починає спливати з моменту настання дня, до якого борг підлягав поверненню або з моменту, коли у кредитора виникає право вимагати повернення такого боргу. 
Якщо боржнику надається пільговий строк для повернення боргу, перебіг позовної давності починається зі спливом цього строку.
У разі заміни сторони у зобов’язанні порядок обчислення та перебігу позовної давності не змінюється (стаття 262 Цивільного кодексу України).
Примітка. Строк позовної давності становить 3 роки за основним зобов’язанням і 1 рік до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені), якщо інше не встановлено умовами договору
При виникненні ситуацій з колекторськими компаніями слід зберігати спокій, приймати виважені рішення та за захистом своїх прав звертатись до фахівців. 


 
Переглядів: 122 | Додав: kypchakolga | Дата: 17.02.2021 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 64 65 »
Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Герої АТО
Герої АТО

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Годинник
Погода
Архів записів