Четвер, 08.06.2023, 23:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

01 червня Міжнародний день захисту дітей 06 червня День журналіста 09 червня Міжнародний день друзів 19 червня День медичного працівника 28 червня День Конституції України

Головна » Архів матеріалів
 
   Цими днями усі просвітницькі заклади долучились до відзначення 300-річчя Григорія Савовича Сковороди - українського філософа, мислителя. Тож бібліотекарі Ярмолинецької центральної бібліотеки та члени літературного клубу "Автограф" теж долучились до цієї події. Переглянувши відеофільм про життя і творчості мислителя, поети прочитали власні твори.
  Всі присутні погодились, що в його творах відображається сучасність. Григорій Савович не залишив по собі філософської школи, але його учнями є всі ми, українці. Адже він був першою усвідомлено вільною людиною на цій землі.
  Григорій Сковорода у масовому сприйнятті залишається скоріше літературним персонажем, такою собі постаттю з оповідей про славне і давнє минуле, якого насправді, може, й не було Таким його зробили не так час, як викладачі, з їх радянською ще манерою трактування історичних персонажів. А попри те мандрівний мислитель-аскет Сковорода є творцем самобутньої системи мислення і осмислення буття, причому без використання десятків малозрозумілих загалові термінів, через які не продертися звичайній людині. Читаючи Сковороду, ми раптом чуємо наших пращурів – так вони говорили, так писали, так думали, так звучала мова, що була і лишилася українською триста років тому.
Переглядів: 152 | Додав: kypchakolga | Дата: 04.12.2022 | Коментарі (0)


За останні роки бібліотека неодноразово зверталась до теми історії сучасної України, Майдану, подій, що відбуваються у нашії країні: проводимо заходи з популяризації літератури по темі, організуємо зустрічі з очевидцями подій.. Ось і в День Гідності і Свободи ми хочемо поіменно згадати тих, хто не тільки мужньо вистояв на Майдані, але й добровольцями пройшли бойовий шлях:
Олександр Ковалевський
Юрій Крисюк
Наталія Беренда
Іван Буньківський
Денис Головко
Анатолій Головко
Любов Габрух
Леонтій Побережний
Віктор Пушкін
Віталій Слободян
Михайло Шиманський
Ніна Боднар
Федір Пронак

Можливо ми згадали не всіх хто був учасником Революції Гідності та відстоював наші права і свободу, тому звертаємося до свідомих мешканців нашої громади поділитися власними світлинами та спогадами про ті жахливі події для створення фонду історичних матеріалів для майбутніх поколінь.
Фотосвітлини
Переглядів: 137 | Додав: kypchakolga | Дата: 21.11.2022 | Коментарі (0)

3 грудня 2022 року виповнюється триста років від дня народження Григорія Савича Сковороди. Видатний український філософ і гуманіст, перекладач та поет, просвітитель і мислитель – ця людина була обдарована безліччю талантів та зробила вагомий внесок у культурне надбання України. До цієї дати ми підготували онлайн вікторину на знання біографії та творчості українського філософа, поета та просвітителя Григорія Сковороди. На кожне питання є лише одна правильна відповідь.
Переглядів: 196 | Додав: kypchakolga | Дата: 16.11.2022 | Коментарі (0)

  
  28 жовтня у день  чергової річниці визволення України від нацистських загарбників в приміщенні читальної зали Ярмолинецької центральної бібліотеки відбулося засідання літературного клубу «Автограф». На засіданні були присутні місцеві поети і прозаїки, а саме: Катерина Бучуляк, Жанна Олійник, Валентин Мазур, Яніна Дзівановська, Петро Добрянський, Леонід Незбжицький, Микола Швець, Галина Колотило, Ярослава Слободян, Наталія Михайлова. Ряди автографців поповнилися новою членкинею, жителькою села Ясенівка Валентиною Сасюк, яка коротко розповіла присутнім про себе, прочитала декілька своїх віршів та отримала маленький подарунок на згадку про зустріч.

   Присутні підіймали питання про визволення України, про нові факти, що тепер стають відомими. Кожен мав можливість висловити власну думку, розповісти про пережите й наболіле, тому розгорнулася жвава дискусія на фоні сучасних подій і думок. Поети і прозаїки читали власні прозові та поетичні твори, переглядали відео за круглим столом під час чаювання. Вони  подякували організаторам за зібрання та виявили бажання про наступне засідання  клубу з метою подальшого обговорення сучасних подій, щоб поділитись новими напрацювання та обмінятись думками.
Переглядів: 166 | Додав: kypchakolga | Дата: 31.10.2022 | Коментарі (0)


  У Ярмолинецькій центральній бібліотеці відбулася презентація воєнного роману харківської письменниці Людмили Охріменко "Оскар".«Оскар» – це позивний українського розвідника, про чию долю оповідає книга. Гострий та напружений сюжет книги і не менш гостросюжетна історія написання роману. Твір отримав відзнаку на Міжнародному літературному конкурсі "Коронація слова – 2021" як найкращий роман на воєнну тематику. Письменниця розповіла,  що в основі твору – історія українського розвідника, який потрапляє в полон на початку 2015 року. "З цього полону він вибирається самостійно. Росіяни хижі, ниці. Вони не мають Бога в душі. І вони не люди. Цю думку мій герой висловив ще 2020 року. По-друге, його думка, яку я хотіла донести в романі, – цих ворогів і цих нелюдів можна перемогти".  Людмила Охріменко з 2014 року волонтерить. Їздила в Донецьку та Луганську області, щоб розвозити допомогу цивільним і військовим. Вторгнення російських військ на територію України та окупація Криму, в якому вона прожила 10 років, змусили її писати про війну. Також письменниця ознайомила присутніх на зустрічі зі своїми творами - «Пригоди мухи в окропі на окупованій території», «Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі», «Легка поведінка» і «Волонтерські історії».
  Пані Людмила з Харкова, тимчасово проживає в Івано-Франківську. За плечима рідний дім та звичний ландшафт, улюблена робота, назавжди розімкнуте коло знайомих і друзів. Є життя до війни і після. Війна перемолола все життя, змінила професії.  Пані Людмила має три вищі гуманітарні освіти. У  Івано-Франківську  родина почувається комфортно, позаду - труднощі, які відчувають майже усі хто вимушено покину свої домівки. Як говорить сама авторка, вона не шукає сюжетів у книжках і не позичає їх в когось. Її сюжети – саме життя у його проявах: у злетах і падіннях, почуттях і відчуттях, подіях і надіях на краще.
  Осіннє убранство зали гармонувало із сонячним настроєм природи за вікном. Так само сонячним був і настрій зустрічі – хоча йшлося про воєнну прозу. Родзинкою заходу стала композиція  про волю та сміливість українського народу, які неможливо знищити -  пісня «У мене немає дому» у виконанні учениці Шарівської дитячої музичної школи Аріни Гжегожевської. На презентацію також завітала колега по перу пані Людмили та поетеса, яка також змушена була покинути звичне місце проживання, звичне своє життя -  Наталія Міхайлова. Зворушливими були слова вітання на адресу авторки, адже обоє вони мають багато спільного.        Місцевий поет Валентин Мазур присвятив власний вірш пані Людмилі, який був написаний під час презентації книги «Оскар». Директорка Ярмолинецької центральної бібліотеки Олена Слободян разом із побажаннями здоров’я й творчого запалу вручила Людмилі Охріменко невеличкий сувенір. Захід пройшов у дуже теплій і затишній атмосфері. Ми щиро радіємо такій зустрічі і з нетерпінням чекаємо на презентацію нових книг.
  Всі присутні бажали письменниці довголіття, нових творчих здобутків, щоб муза надихала авторку на нові творіння.                                                                                         

  Дякуємо авторці за теплу зустріч , цікаве спілкування та подаровані книги яким поповнилася літературна поличка бібліотеки.
Переглядів: 196 | Додав: kypchakolga | Дата: 25.10.2022 | Коментарі (0)


    З нагоди Дня захисника і захисниць України, який відзначається               14 жовтня, у соціальних мережах українці почали масово дякувати тим, хто у «гарячих точках» нашої країни боронить нашу країну від нападників, забезпечуючи нам мирне життя.

     Тож Ярмолинецька центральна бібліотека також розпочала віршований флешмоб «Подяка захисникам та захисницям України», в якому взяли участь користувачі нашої бібліотеки, метою якого є вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу.
    Бібліотекарі побажала присутнім добробуту та процвітання кожній родині і нашій рідній Україні. З подальшої розповіді наші відвідувачі більше дізналися про свою країну, про її чарівну мову,культуру, власні традиції та неповторні державні символи, мали змогу скласти колективний вірш про Україну зі щирих та теплих слів. Потім юні відвідувачі книгозбірні із зацікавленістю ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці. Наприкінці зустрічі дітлахи залюбки фотографувалися тримаючи у рученятах патріотичні книги та радісно посміхаючись.        
    Бібліотекарі  Ярмолинецької громади з своїми користувачами  доєдналися до  флешмобу,  розмістивши на своїй фейсбук-сторінці щирі слова вдячності захисникам України:  де звучали патріотичні вірші та пісні, слова подяки нашим воїнам, хоч і заочно, але з усією щирістю душі бажали захисникам України сил і здоров’я, щастя і благополуччя, мужності і стійкості. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає!
        Також всі бібліотекарі оформили книжкові виставки на яких експонуються матеріали про подвиги воїнів-захисників, які сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої  історії, захищаючи нашу рідну землю від ворога.
        Шановні захисники та захисниці України, дякуємо вам та зичимо міцного козацького здоров’я, незламності духу і віри у здобуття перемоги.
Хай же міцніє наша держава, бо в ній наша сила і наше майбуття!

 

 
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 190 | Додав: kypchakolga | Дата: 14.10.2022 | Коментарі (0)

 

  5 жовтня в приміщенні Ярмолинецької центральної бібліотеки відбулася година пам’яті, яка приурочена 220-ій річниці від дня народження нашого земляка, поета, першого збирача українського фольклору та оспівувача краси рідного Поділля - Мавриція Гославського.
    Знаменитий подільський історик Юзеф Роллє у свій час писав, що неможливо навіть злічити ту кількість слова «Подолля», написаного Маврицієм, з яким захопленням згадував його поет у своїх поетичних творах. Адам Міцкевич після виходу першого тому поезій Гославського, так сказав: «Гославський має рідкісний талант, і найбільше того, різносторонній. У "Подоллі" проблискують вірші…які показують, що автор розуміє таємниці поетичного стилю».
    Уся творчість Мавриція Гославського складає три томи: перший том йому вдалося видати ще при житті у Варшаві 1828 року, а другий і третій вийшли вже після його смерті, майже через тридцять років. Усі вони написані польською мовою, а вже нам – нащадкам – належить перекласти їх українською, високо підняти вікову завісу й розповісти подолянам про забутого пророка.
   Ведуча заходу Сніжана Божик розповіла про творчість Мавриція Гославського, який належить до польських романтиків, так званої «української школи» початку 19 століття. А постать Мавриція Гославського досить знана не лише у польськомовному середовищі серед жителів Польщі чи України, а й твори його можна знайти у багатьох бібліотеках світу. Слід зазначити, що саме до 210-ї річниці від дня народження Мауриція Гославського в селі Косогірка було відкрито пам’ятну Дошку. Ініціаторами відкриття стали голова Ярмолинецького польського громадського об’єднання «Єдність» Генріх Качуровський та поет, на той час журналіст місцевої газети «Вперед» Борис Фурман.
Генріх Качуровський - голова громадської організації «Об’єднання поляків Ярмолинеччини «Єдність», розповів присутнім як саме було відкрито ім’я поета-земляка в нас на Ярмолинеччині. Він, зокрема, сказав, що Мауртцій Гославський повернувся на Поділля, дякуючи особистому знайомству із пані Христиною Ростоцькою, директоркою відділу організації "Спільнота Польська" в м. Ополє, та науковцями - членам цієї організації, у 2002 році. Цьому сприяли ділове спілкування щодо історії Поділля тазабутих імен.  Таким чином, у довгих розмовах відкрилося ім'я Мауриція Гославського - відомого у Польщі, проте зфбутого в Україні. До рук Генріха Качуровського потрапила копія поеми "Поділля"видавництва тих часів. Більше того, біографія самого поета привела до села Косогірка (Фрампіль), де саме він народився.
Відразу по поверненні із Польщі Генріх Гедионович видав ювілейний літературний додаток до газети "Голос Поділля" №2/202, яку він редагував. Цим додатком стала поема Мауриція Гославського "Поділля", яка, по суті, вперше побачила світ в Україні. Знакаво, що це видання відбулося на Поділлі. Поема знайщла свого читача, як і сама газета, яка на той час була третім в Незалежній Україні друкованим виданням, яке виходило польською мовою. З того часу ім'я та творчість поета пробуджували всебічний інтерес і оригінальною творчістю, і особою поета-борця проти російського царату. Його життя та творчість стали символом боротьби за свободу та любові до рідної землі, що є актуальним донині. У його поезіях пеоеплелись героїка та романтика, які втілились у найвищих проявах проявах патріотичного духу.
таким чином, вже два десятиліття Генріх Качуровський переймався збереженням пам'яті про поета-патріота, популяризацією його творчості. Літературні вечори, зустрічі, святкування дат народження та смерті поета стали традиційними заходами, які організовує голова ГО "Спілка поляків Ярмолинеччини "Єдність". Десять років тому за ініціативи голови організації було встановлено пам'ятну дошку Маурицію Гославському, яка була відкрита у день смерті поета, 17 листопада у селі Косогірка. Так повернувся у місце свого народження велики й поету.

   Цікаву відеопрезетацію презентувала Аліна Хоптяр – членкиня ГО «Об’єднання поляків Ярмолинеччини «Єдність», де було відображено життєвий та творчий шлях Мавриція Гославського.
   На заході згадувалось і про ліричну творчість Мавриція, а саме завляки щирому коханню до панни Меланії Міхальські, з'явились такі рядки:
Зіркою б мені
Сяять в вишині;
У травневі теплі ночі
Зазирать коханій в очі,
Любі та ясні!
Або з далини
Навівати сни,
Як в озерній голубіні,
Блиснути в її сльозині…
   Ім’я Мавриція Гославського у нас на Поділлі, як і в Україні загалом, але воно добре відоме полякам, оскільки його думка «Був би я орлом»(«Думка у вигнанні») заміняла часом полякам гімн.
Був би я орлом,
Та змахнув крилом!
Серед синього простору
Над Поділлям знявся вгору
Вільним соколом!
Рідний краю мій!
Не ідеш ти з мрій!
Там мої найкращі миті,
Дивним щастям перевиті,
Там найперший біль!
   Саме тому на заході мовою оригіналу звучала поезія «Думка», яку зачитала жителька села Косогірка Станіслава Броніславівна Супрун. Пані Станіслава щороку є постійною учасницею дійств приуроченим нашому земляку.
   Родзинкою заходу став художній номер від працівників Ярмолинецького центру культури та дозвілля Христини Павленко та Ярослава Дудар. Молоді люди, у супроводі акардеону, неперевешено виконали «Думку» на польській мові.
   Своїми спогадами поділилася староста села Косогірка Марія Боднар, у 2012 році вона працювала бібліотекарем та розповіла про те, як в селі почалась робота по популяризації творчості знатного поета.
   Про масштабне святкування, яке планувалось провести цього року, розповіла начальниця економічного відділу та інвестиції Ярмолинецької селищної ради Ірина Драгомерецька. Також згадувалось про написаний проект працівниками відділу, який подавався в Український культурний фонд. В межах цього проєтку заплановано було проведення «Frampil-fest».
   Жанна Олійник - членкиня Хмельницького осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», членкиня літературного клубу «Автограф», прочитавши поему "Поділля", під великим враженням написала вірш, який глибоко вразив у іх присутні.
   Присутніх вразив відеосюжет каналу "Суспільне Хмельницький", під назвою "Пив душею чистий гомін" про Мавриція Гославського. Після перегляду не могла не поділитися своїми враженнями директорка місцевого часопису «Вперед» Алла Гуменюк. Вона зазначила, що ми всі разом не повинні спинятись на досягнутому, а маємо ще більш масштабніше відзначати річниці великого поета.
   Із заключним словом виступила начальниця відділу культури, туризму та релігій Ярмолинецької селищної ради Ірина Бойко. Вона подякувала усім за проведений захід та відзначила Почесними грамотами наших гостей Станіславу Супрун та Жанну Олійник за популяризацію творчості Мавриція Гославського. Також пані Ірина не могла не згадати дружню допомогу сусідньої держави. Саме поляки в цей важкий для українців час, не стали осторонь, а допомагали та допомагають в подальшому.
   Тому насамкінець було продемонстровано відео колег Шарівської дитячої музичної школи, які виконують пісню гурту "Еней" - "Ще не вмерла Україна".
   Захід прикрашала виставка-інсталяція "Вільний сокіл подільської землі», яку створили бібліотекарі центральної бібліотеки.
   Після заходу усі охочі долучились до покладання квітів в селі Косогірка, де встановлена пам'ятна дошка письменника.
Переглядів: 229 | Додав: kypchakolga | Дата: 07.10.2022 | Коментарі (0)

        

30 вересня в читальній залі Ярмолинецької центральної бібліотеки зібралися бібліотекарі та гості з нагоди
Всеукраїнського дня бібліотек.

         В цьому році своє свято – Всеукраїнський день бібліотек    співробітники книгозбірень відзначають в умовах війни та проводять під девізом: «Бібліотека – спільнодія для твоєї мрії».   Оговтавшись від перших днів ворожого нападу, бібліотекарі продовжують працювати, допомагати волонтерам.
        Більшість бібліотек сьогодні не лише обслуговують користувачів, проводять культурно-просвітницькі заходи, забезпечують мешканців громади і переселенців достовірною інформацією, а й перетворилися на волонтерські центри допомоги Збройним Силам України і внутрішньо переміщеним особам. Для потреб армії бібліотекарі плетуть маскувальні сітки, в’яжуть шкарпетки, збирають книжки для військових, заготовляють для них продукти, готують їжу для бійців територіальної оборони, організовують благодійний збір коштів, продуктів харчування та ліків.  Бібліотечні працівники допомагають та допомагатимуть ЗСУ, щоб пришвидшити перемогу у цій жорстокій, страшній війні.
          Захід розпочався хвилиною мовчання, щоб вшанувати всіх тих, які на превеликий жаль сьогодні не з нами, а відійшли у вічність.
           Ведучі заходу
Світлана Денисюк та Лариса Мазій привітали усіх бібліотекарів та розповіли історію започаткування свята.

         Для присутніх була продемонстрована відео презентація про роботу бібліотек під час війни «Бібліотека і війна: Тримаймо стрій», яку підготувала методист центральної бібліотеки Алла Черевуля.  
         На свято до бібліотеки завітали: заступник голови селищної ради Іван Березовський, начальник відділу культури, туризму та релігії Ярмолинецької селищної ради Ірина Бойко, головний спеціаліст Олександр Пищур, начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Ірина Драгомерецька, директорка місцевого часопису «Вперед» Алла Гуменюк, методист центру культури і дозвілля Лілія Дембіцька.
      Крім теплих слів та вітань зі святом і побажань гараздів, почесні гості нагородили кращих працівників бібліотеки грамотами та подяками. Від центру культури та дозвілля прозвучав  художній номер «Вітальна» у виконанні Христини Павленко.
       Грамотами територіальної громади були нагородженні: провідний бібліотекар дитячої бібліотеки Алла Слободян, провідний бібліотекар центральної бібліотеки Катерина  Гуменюк, технічний працівник Галина Сивець. Грамотами відділу культури нагородженні: директорка Ярмолинецької центральної бібліотеки Олена Слободян, методист центральної бібліотеки Алла Черевуля, провідний бібліотекар дитячої бібліотеки Наталія Волошинапровідний бібліограф-краєзнавець Лариса Мазій, провідний бібліотекар Світлана Денисюк.
        Подяки за волонтерську діяльність отримали: завідуюча бібліотекою-філіалом с. Ясенівка   Оксана Огороднік та завідуюча міською бібліотекою Любов Жибутовська  за смачні обіди,  приготовлені   військовим; бібліотекар І категорії бібліотеки-філіалу с. Кадиївка  Алла Чайка за найбільшу кількість сплетених маскувальних сіток для ЗСУ.
        Подяку за виховання сина,  який на даний час сумлінно виконує свій військовий обов’язок, отримала завідуюча бібліотекою-філіалом с. Жилинці Наталя Синіцька.
        Голова профспілки  Надія Ляховська привітала бібліотекарів дарунками та грошовими преміями.
       Директорка ЦБ Олена Слободян привітала всіх присутніх зі святом, зазначила, що бібліотекарі - ентузіасти своєї справи, уміло популяризують книгу, проводять різні масові заходи, завжди у пошуку нових форм роботи. Олена Слободян  нагородила грамотами від центральної бібліотеки кращих бібліотечних працівників: бібліотекаря І категорії бібліотеки-філіалу с. Вербка Сергія Швеця, бібліотекаря центральної бібліотеки Сніжану Божик, інженера комп’ютерних систем Ольгу Купчак, бібліотекаря бібліотеки-філіалу с. Томашівка Валентину Розгонюк, бібліотекаря Ярмолинецької дитячої бібліотеки Тетяну Ковальчук, бібліотекаря бібліотеки-філіалу с. Нове Село Надію Ляховську, завідуючу бібліотекою-філіалом с. Сутківці Катерину Петрову.
       Дуже приємно було отримати музичні вітання від Катерини Присяжнюк  Ярмолинецької дитячої школи мистецтв, яка подарувала присутнім пісню «Просто Україна».
       Свято продовжили презентацією другої збірки віршів воєнної доби Ярослави Слободян «Завтра ясний світанок». Але війна і тут внесла свої корективи - сигнали тривоги змусили присутніх спуститися в бомбосховище. Але свято на цьому не завершилося. Поетка  Ярослава Слободян продовжила читати свої вірші,  які в укритті сприймалися зовсім по-іншому, викликаючи щем у серці  та сльози на очах. Свої книги пані Ярослава радо подарувала у кожен бібліотечний заклад громади, за що щиро дякуємо їй, адже це відкладеться в пам’яті кожного присутнього на заході.
       Звуки сирени заглушила пісня «Ой у лузі червона калина» у виконанні учениці Ярмолинецької дитячої школи мистецтв, бандуристки Карини Білодід, за що їй особлива вдячність.
       Керівники та бібліотечні працівники висловлюють слова подяки за допомогу в організації та проведенні свята викладачам та вихованцям Ярмолинецької школи мистецтв, працівникам Ярмолинецького ЦКД, усім запрошеним та гостям в організації свята, адже  спільними силами ми побудуємо нашу державу, збережемо її культуру, примножимо інтелектуальні багатства української нації.


              
Переглядів: 146 | Додав: kypchakolga | Дата: 07.10.2022 | Коментарі (0)


     В Ярмолинецькій центральній бібліотеці відбулась
тепла творча зустріч «Музика душі» з добре відомою у нашому краї людиною Ігорем Миколайовичем Байдаком - знаним у Хмельницькій області і поза її межами українським журналістом, краєзнавцем, поетом, фотографомколекціонером.

  Ігор Байдак член Національної спілки журналістів України та Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Автор  поетичних збірок, комплектів туристичних листівок «Місто між Богами», «Тера героїка», «Хмельниччина туристична», путівника «Стежками рідного краю», співавтор інформаційного довідника «Сатанів — місто-легенда, місто-курорт» . Лауреат Хмельницької міської премії в галузі історії, культури та мистецтва імені Богдана Хмельницького.
Цьогоріч до дня міста Хмельницького отримав премію премію імені Михайла Орловського у галузі краєзнавчих досліджень отримає член Національної спілки журналістів України Ігор Байдак. Цю нагороду йому присуджують за «вагомий особистий внесок у вивчення та дослідження історії міста Хмельницького, охорону та популяризацію пам’яток історії і культури». Номінант отримає диплом та премію у 5000 гривень
 Сьогодні працює у туристичній фірмі. Як екскурсовод розробив низку авторських турів. Ігор Байдак запровадив для них безкоштовні “розвантажувальні” екскурсії історичним центром Хмельницького для вимушено переселених осіб, збираючи навколо себе натовпи.
Основна тематика творчості Ігоря Байдака – Україна та утвердження національної свідомості, інтимна лірика, гумор і сатира.
 Наша нація споконвіку славиться творчістю та вмінням римувати. Саме у скрутні часи з’явилась ще одна збірка віршів «БАЙДАКтар», яка власне і була презентована. Екземпляр цієї книги знаходиться в Національному музеї літератури України в місті Києві.
«Моє прізвище Байдак, мені пощастило. На обкладинці збірки палає кремль, а ззаду справжній «Байрактар» летить, успішно нищить наших ворогів на фоні українського тризуба», - каже автор книги. Це надихнуло поета на видання книги.
 «БАЙДАКтар» – це нова кишенькова збірка. У книзі надруковані сатиричні гуморески про російське військо, які звеселяють людей. Автор називає їх "байдактарами". Каже, спочатку вірші виставляв на своїх сторінках у соцмережах, де вони здобули популярність серед підписників.
   Окрім тих поетичних творів, що увійшли до виданого «БАЙДАКтару», в поета вже дуже багато написано нового. Вистачить на ще одну збірочку. Чимало адресовано видатним людям сучасності – Анджею Дуді, Еммануелю Макрону, Джо Байдену, Карлу Нагаммеру, Віктору Орбану, Віталію Кіму. Автор хоче, аби вірші були вручені адресатам особисто. Подекуди це вже вдалося.
По-особливому сподобались авдиторії вірші, присвячені Привиду Києва, Чорнобаївці, Херсону та бандерівцям.
В кінці зустрічі Ігор Байдак давав автографи усім охочим, хто придбав збірку. Усі виручені гроші, а також отримана премія, спрямуються на потреби наших захисників. 
Переглядів: 224 | Додав: kypchakolga | Дата: 21.09.2022 | Коментарі (0)


    У читальній залі
Ярмолинецька центральна бібліотека 15 вересня відбулася зустріч з кандидатом історичних наук Юрієм Хоптярем, на якій він представив книгу «Ярмолинеччина від найдавніших часів до сьогодення». Це друкована новинка 2022 року. Захід був водночас літературним, краєзнавчим, історичним.

Наукове видання, предметом якого є дослідження історичних подій на Ярмолинеччині від XV ст. до XXI ст., підготовлене колективом авторів. Що цікаво – усі троє авторів мають одне прізвище. Ця наукова праця – родинна. Крім Юрія Анатолійовича Хоптяра, над виданням працювали його син Андрій Хоптяр та дружина Алла Хоптяр. До речі, Алла Хоптяр уже готує англомовну версію книги Yarmolynechchyna from Ancient Times to the Present, яка теж вийде друком.
Як зауважив Юрій Анатолійович, на Хмельниччині не всі громади чи навіть колишні райони мають такі ґрунтовні праці з описом подій, що відбувалися на їхніх теренах. Ярмолинеччина має. Видання ілюстроване фотографіями.
Кілька примірників книги відучора оселилися на книжкових полицях Ярмолинецької центральної бібліотеки. За нагоди навідайтеся до бібліотеки й ознайомтеся з новинкою, яка проллє світло на життя, що вирувало в нашому краї упродовж століть аж до теперішніх часів. Розкіш палаців князів Орловських, велелюдний ярмарок, уславлений далеко за межами Поділля, а також темні сторінки історії краю – розкуркулення, лихоліття Другої Світової війни...
Переглядів: 155 | Додав: kypchakolga | Дата: 21.09.2022 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 71 72 »
Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Загиблі воїни
Герої АТО

Календар
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Погода
Архів записів