Вівторок, 30.11.2021, 21:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

09 листопада День української писемності та мови 09 листопада Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва 18 листопада 90 років з часу виходу першого номера газети "Вперед" 21 листопада День Гідності та Свободи 24 листопада 50 років від дня народження Алли Гуменюк - директора ПП редакції газети "Вперед"
Головна » 2017 » Листопад » 28


27
листопада у Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбувся творчий вечір прекрасної  людини,  члена національної спілки журналістів,  члена президії районної ради ветеранів, відмінника освіти України, автора  багатьох   книг та посібників Петра Антоновича Добрянського. Знаменно, що свій повносилий ювілей  - 80 – річчя від дня народження Петро Антонович Добрянський відзначає разом з ювілеєм  народження Хмельниччини.

У читальний зал центральної районної бібліотеки завітали гості, керівники району, установ, організацій: голова Ярмолинецької районної ради Копицяк Лаврентій Францович, заступник голови районної ради Лис Борис Михайлович, заступник голови районної держадміністрації Байталюк Володимир Михайлович, начальник відділу культури районної держадміністрації Гжегожевський Євген Едуардович, начальник управління освіти райдержадміністрації Хоптова Валентина Миколаївна, голова райкому профспілки освіти Калюзняк Майя Полікарпівна, директор Ярмолинецької районної організації всеукраїнської спілки радянських офіцерів Мосійчук Йосип Антонович, голова районної організації ветеранів України Куцький Василь Гаврилович, представники партії «За конкретні справи», вчитель Соколівської ЗОШ І-ІІІ ст. Йордан Валентина Йосипівна,секретар Соколівської сільської ради Мамчур Інна Миколаївна, бібліотекар Соколівської бібліотеки- філіалу Андрущак Ганна Іванівна, директор Соколівської ЗОШ І-ІІІ ст. Заболотна Алла Василівна, заступник редактора газети «Вперед» Фурман Борис Антонович, директор Ярмолинецької ЦБС Слободян Олена Леонідівна, директор Ярмолинецького історичного музею Шклярук Катерина Сергіївна, члени клубу «Автограф», бібліотекарі району та народний аматорський хор ветеранів праці та дітей війни «Журавка», які виконали для присутніх чудові музичні вітання.

Усі гості привітали ювіляра теплими і щирими словами вдячності. Від керівництва районну Петро Антонович отримав цінні грамоти та квіти. Районна організації ветеранів України нагородила ювіляра грамотами і надала грошову допомогу. Також на захід завітали представники партії «За конкретні справи», які привітали ювіляра цінним подарунком. Члени клубу «Автограф» - Мазур Валентин , Бучуляк Катерина, Олійник Жанна, Трачук Євдокія, Колотило Галина привітали Петра Антоновича власними віршами і квітами. Директор Ярмолинецької ЦБС Слободян Олена привітала ювіляр та вручила подарунок, а директор історичного музею – оберіг.

Ведуча заходу детально розповіла про працю подвижника, краєзнавця, історика, педагога – Петра Антоновича Добрянського, який відзначив поважний віковий ювілей, і підійшов до цієї дати із вагомим життєвим здобутком. Петро Антонович Добрянський народився 1937 року в селі Адамівка Віньковецького району. Закінчив Адамівську початкову та Зіньківську середню школу. Тут у центрі села проживала сім'я ювіляра: батько Антон, матір Ганна, бабуся Ганна і троє синів - Павло, Петро, Михайло. Після закінчення школи вступив до Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту, де здобув фах вчителя математики та фізики. Трудову діяльність розпочав у Адамівській восьмирічній школі, а через рік став заступником директора цієї школи. З 1965 по 1990 роки працював директором Соколівської середньої школи. Під час роботи йому було присвоєно звання «Старший вчитель», «Відмінник освіти України» та кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії».Трудовий стаж - 55 років.Обирався членом виконкому Соколівської сільської ради та депутатом Ярмолинецької районної ради. Очолював первину організацію товариства «Знання» та у 1968 році був обраний делегатом з’їзду. Нагороджений багатьма Почесними грамотами Товариства. У 1984 та 1986 роках за успіхи у роботі був занесений на районну Дошку пошани. У 2010 році його книга «Основи енергозбереження» в республіканському конкурсі здобула почесне III місце в номінації «Підтримка». Добрянський П. А. нагороджений знаком «Відмінник освіти», Почесними грамотами Міністерства освіти, обласної та районної держадміністрації. Почесний громадянин Ярмолинецького району. Нагороджений медалями «Ветеран праці», «За доблесну працю». Крім державних нагород та офіційних відзнак, найвища і найприємніша – повага людей.

Нам, бібліотечним працівникам приємно співпрацювати Петром Антоновичем, оскільки він доповнив історію Ярмолинеччини дуже цінними та серйозними знахідками про минуле краю. Його наполегливість, сумлінність у добуванні, аналізі маловідомих джерел з історії регіону заслуговує на повагу та похвалу. Шкода, що таких відповідальних дослідників старовини дуже бракує в містах та селах!

Переглядів: 378 | Додав: jorashelter | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.Головне у діяльності районної бібліотеки по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію. Тому до цієї дати працівники бібліотеки організували і провели презентацію виставки «У жорнах репресій». На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" , У. Самчука "Марія" та ін.  Один із розділів виставки присвячений хроніці голодоморів і політичних репресій на Ярмолинеччині .

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 307 | Додав: jorashelter | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)


23
листопада  у Ярмолинецькій центральній районній  бібліотеці відбулася презентація 12 випуску альманаху «Медобори» Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». На свято були запрошені учні 5-го класу гімназії та 9-Б класу Ярмолинецького НВК, шанувальники поезії та члени клубу «Автограф». Ось вже в 12 раз за традицією ми збираємося разом, щоб долучитися до прекрасного світу поезії і познайомитися з черговим випуском альманаху «Медобори» дивовижних творів наших чудових поетів та прозаїків.

Цей альманах присвячений 26-й річниці української Незалежності та 80-ти річчю утворення Хмельницької області. До збірки увійшли не лише нові твори членів конгресу літераторів України, але й твори членів обласної організації національної спілки письменників України, районних літоб’єднань та молодих раніше невідомих авторів.
Хто може сказати, що 12-ть - це не ювілейне число. Але, вдумайтесь... Вже 12 випуск! А значить - скільки невичерпної фантазії, яскравих емоцій, неповторних вражень таїться на кожній сторінці, у кожному вірші, у кожному рядку... І все це зробили наші талановиті поети.
На святі були присутні члени Хмельницького обласного осередку всеукраїнської творчої спілки «Конгресу літераторів України» та члени національної спілку журналістів України: Володимир Захар’єв, Йосип Осецький, Людмила Рудковська, Галина Корицька, Неоніла Яніцька, Михайло Цимбалюк, Жанна Олійник, Катерина Бучуляк, Микола Швець. Дуже приємно те, що в кожну збірку альманаху «Медобори» входять вірші наших Ярмолинецьких поетів, членів клубу «Автограф», а це свідчить про їх високу майстерність.
Твори які вміщені в цій збірці присвячені подіям сьогодення:війні, втратам, рідній землі, роздумам про загальнолюдські цінності.
Не обійшлося у «Медоборах» і без ліричних поезій, а також тем кохання. “Альманах готувався довго, ми доклали багато зусиль до його створення. Це була клопітка робота. У “Медоборах” представлено понад 60 авторів, які хотіли донести свою поезію до людей. Ми хотіли, щоб читачі відкривши альманах, мали гарну нагоду познайомитись із письменниками свого краю та пізнати їх”, – розповів Володимир Захар’єв, редактор-упорядник, краєзнавець, голова Хмельницького обласного осередку ВТС «Конгрес літераторів України».
Майже дві години, під час презентації, у бібліотеці звучала поезія та привітання від гостей. Як відзначив редактор-упорядник альманаху Володимир Захар'єв, 12-й том «Медоборів» є для спілки символічним. Адже в цьому році спілка “Конгресменів” відзначає 12 років від свого заснування.
Під час презентації літератори читали твори, які вміщені у альманасі.
Окремо – працівники бібліотеки підготували виставку «Таланти землі Подільської», в експозиції котрої помістили усі попередні випуски альманаху та нові збірки членів “Конгресу”.
На завершення презентації директор Ярмолинецької центральної районної бібліотеки Олена Леонідівна Слободян побажала «Конгресменам» творчого неспокою, радості від кожного прожитого дня, гордості від здійсненого, втілення задуманого й Божого благословення у всіх добрих починаннях.
Музичні дарунки для гостей та всіх присутніх линули від Катерини Квасюк та Олега Гуменюка.

Переглядів: 808 | Додав: jorashelter | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)

Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Герої АТО
Герої АТО

Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Годинник
Погода
Архів записів