П`ятниця, 19.04.2024, 02:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

2 квітня Міжнародний день дитячої книги 7 квітня Всесвітній день здоров'я 18 квітня День пам’яток історії та культури 20 квітня День довкілля 23 квітня Всесвітній день книги і авторського права (ЮНЕСКО)

Головна » 2021 » Серпень » 26
   
  2
7 серпня виповнюється 165 років від дня народження Іва́на Я́ковича Фра́нка — видатного українського поета, прозаїка, драматурга, літературного критика, публіцисат, перекладача, науковця, громадського і політичного діяча. Доктор філософії, доктор габілітований, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний доктор Харківського університету

   Іван Якович Франко народився на Галичині 27 серпня 1856 р. в родині коваля. Змалку майбутній письменник виявляв неабияку допитливість, тому батьки намагалися влаштувати сина до найкращої школи. Він навчався в Дрогобицькій гімназії. Був дуже здібним учнем, бо мав надзвичайну пам'ять, про що засвідчують відомості з його автобіографічного листа: «Шевченка я вивчив майже всього напам'ять (а пам'ять у мене була така, що лекцію з історії, котру вчитель цілу годину читав, я міг опісля продиктувати товаришам майже слово в слово!)».
  Іван рано залишився сиротою: батько помер, коли хлопчикові було одинадцять років, а шістнадцятирічним утратив матір. Залишившись без батьків, заробляв на життя репетиторством. Із тих коштів зібрав величезну на той час бібліотеку – понад 500 книг.
   Закінчивши гімназію, він вступив до Львівського університету. Його власний творчий доробок на той час становив: збірку віршів, поеми — одна написана німецькою, інша польською мовами, переклади давньогрецьких творів, давньоруського «Слова про Ігорів похід» і декілька глав Біблії. До речі, це неповний перелік надбань юнака, усе це Франко створив у дев'ятнадцятирічному віці!
     Майбутній письменник навчався у Львівському університеті, а потім у Чернівецькому, де й здобув вищу освіту. Згодом захистив дисертацію у Віденському університеті (Австрія), діставши науковий ступінь доктора філософії.
  «З вершин і низин» — перша збірка поета, у якій Іван Франко постає революціонером, а вірш «Каменярі», що сповнений прагнень митця розбити скелю, яка заступила шлях до нового, вільного життя українців, дав йому друге ім'я — Каменяр. До найвищих поетичних надбань Каменяра належить і збірка інтимної лірики «Зів'яле листя».
Літературна спадщина такої геніальної особистості як  Іван Франко є золотим фондом України. Його твори вчать нас думати, розуміти  та відчувати, а також позиціонувати себе нацією, гідною поваги та захоплення.
  Сучасники називали Івана Франка «академією в одній особі», відзначаючи, зокрема, вільне володіння чотирнадцятьма мовами. На початку XX ст. його обирають членом Чеського наукового товариства; Харківський університет присвоює йому ступінь доктора словесності.Результатом діяльності Івана Франка як письменника, ученого, публіциста, критика, фольклориста, драматурга, перекладача та громадського діяча є понад п'ять тисяч праць. Випущений у світ п'ятдесятитомник — це лише третина створеного українським генієм.
   Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою, іншими мовами. Перекладав на українську в тому числі з давньої вавилонської, давньоіндійської, давньоарабської, давньогрецької, східних мов.
   Усього за життя Івана Франка окремими книгами і брошурами було понад 220 видань, у тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Він був одним із перших професійних українських письменників, який заробляв на життя літературною працею.
   До вашої уваги працівники бібліотеки оформили книжкову викладку.
Переглядів: 255 | Додав: kypchakolga | Дата: 26.08.2021 | Коментарі (0)

 
    23 серпня до 30-ої річниці Дня  Незалежності України у читальній залі Ярмолинецької центральної бібліотеки відкрили виставку робіт Ніни Гончарук «Життя, вишите нитками».

   Ніна Іванівна Гончарук народилася 11 січня 1949 року у селі Видошня на Ярмолинеччині. Після закінчення Михайлівської середньої школи навчалася в Київському деревообробному училищі та Вінницькому торговельно-економічному інституті. Працювала фінансистом. Та ніколи не розлучалася з голкою, творила все нові і нові вироби. Багато малювала, експериментувала з нитками, тканинами, техніками.
У творчому доробку народної майстрині вже майже 300 різних за тематикою робіт. Саме через них можна відстежити, як зростала майстерність художниці, які почуття переживала вона, що її хвилювало та приносило радість. Багато дипломів, похвальних грамот, подяк, премій, прийняття участі у виставках та безліч персональних виставок в різних музеях країни, її роботи знаходяться у приватних колекціях представників різних країн світу.
    У Ярмолинці Ніна Іванівна привезла виставку із
35 картин. У її доробку – серії архітектурних пам’яток Поділля, церкви і собори, натюрморти і пейзажі, квіти і ріки і неперевершені портрети, вишиті в унікальній запатентованій техніці.
   Побачити вишиті полотна майстрині і урочисто відкрити виставку на захід завітав Ярмолинецький селищний голова Андрій Шутяк. Під час заходу ведуча Світлана Денисюк розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях майстрині. Сама Ніна Іванівна розповіла багато цікавих історій про свою творчість, відвідування різних виставок. Присутні цікавились технікою виконання вишивки, тощо. Взагалі Ніна Іванівна дуже привітна та відкрита жінка з якою цікаво поспілкуватися на різні теми.

    Під час офіційної церемонії свята, що відбулося на площі 600-річчя Ярмолинець, Ніні Іванівні вручили подяку та подарунок від Ярмолинецького селищного голови Андрія Шутяка.
   Колектив Ярмолинецької центральної бібліотеки щиро вдячні Наталії Беренді - депутату Ярмолинецької селищної ради, волонтеру, за співпрацю та допомогу у організації виставки.
   Усім присутнім дуже сподобались картини нашої майстрині, тому виставка буде тривати ще до 30 серпня 2021 року.             Запрошуємо небайдужих відвідати виставку, запевняємо – не пошкодуєте!
Переглядів: 492 | Додав: kypchakolga | Дата: 26.08.2021 | Коментарі (0)

Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Загиблі воїни
Герої АТО

Календар
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Погода
Архів записів