Вівторок, 30.11.2021, 19:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

09 листопада День української писемності та мови 09 листопада Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва 18 листопада 90 років з часу виходу першого номера газети "Вперед" 21 листопада День Гідності та Свободи 24 листопада 50 років від дня народження Алли Гуменюк - директора ПП редакції газети "Вперед"

Т. Г. Шевченко та Ярмолинці

ШЕВЧЕНКО І ЯРМОЛИНЦІ
"Рідні Ярмолинці мої,
Колиска творчості і ненька.
Містечку рівно шість століть,
Живе із іменем Шевченка.
Тут курним шляхом проїжджав,
Йому і честь, повага, шана..."
Б. Фурман
 
Все прогресивне людство свято береже згадку про великого поета, сина українського народу - Т. Г. Шевченка. А особливо згадку про перебування поета в рідному містечку чи селі. Дослідники налічують близько ста населених пунктів де побував Шевченко. В одних він жив подовгу і залишив слід, як поет або художник, в інших був лише проїздом, як у нашому містечку.
 
У 30-50-ті роки XIX століття на Поділлі стала активно розвиватися українська культура, формуватися демократичні засади. В країні працювало багато прогресивних діячів культури - послідовників великого Кобзаря. Цьому сприяв приїзд до Кам`янця-Подільського у 1846 році Т. Шевченка. Він проїздив старим поштовим шляхом, який проходив через невеличке містечко Ярмолинці.
 
Під час цієї поїздки Шевченко написав повість "Прогулка с удовольствием и не без морали".
 
НАЩАДОК Т. Г. ШЕВЧЕНКА - О. А. ВІДОМЕНКО
Відомий шевченкознавець і краєзнавець, двоправнучатий племінник Т. Г. Шевченка по брату Йосипу Олександр Андроникович Відоменко народився 7 липня 1931 року в с. Моринцях Черкаської області. У 1949 році закінчив Моринську семирічну школу і вступив до рибного технікуму (тепер гідромеліоративний). Згодом навчався на біологічному факультеті Одеського державного університету ім. І. Мечнікова. Після закінчення працював 10 років у школах Звенигородщини. А в 70-х роках переїздить до м. Хмельницького і 30 років плідно працював викладачем Хмельницького економічного технікуму.
 
Усе життя О. Відоменко цікавився життєвим і творчим шляхом свого відомого геніального предка.
 
У 1996 році Олександр Андроникович видав збірку "Сумна та радісна Шевченкіада". В 2000 році побачила світ нова книга "Оплаканий і зраджений". Ця книга удостоєна літературної премії ім. М. Годованця.

 
 
У 2002 році вийшла третя книжка О. Відоменка  "Тарас Шевченко та родина Енгельгардів: телеповість, есе, нариси, статті та рецензії". В книзі "Збагнімо віщий Заповіт", яка вийшла у 2004 році, автор очищає заповітне слово Шевченка, від різних фальсифікацій, до яких вдавалися правлячі режими.
 
В 2005 році Олександр Андроникович видав книги літературознавчих етюдів під назвою "Нащадок восьми гетьманів України", "Микола Гоголь - гетьманський та княжий нащадок".
 
Письменник-шевченкознавець та краєзнавець О. Відоменко в 2006 році був удостоєний обласної літературної премії ім. Т. Шевченка.
 
 


Благословенням Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси України Філарета за заслуги перед Україною Олександру Андрониковичу та його нащадкам даровано право на родовий герб та нагороджено орденом Лицарської доблесті V ступеня.
 
  
П. ГІРНИК - ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА
У 2010 році лауреат Національної державної премії ім. Т. Шевченка П. Гірник відвідав літературний клуб "Автограф", що діє при бібліотеці. На засіданні клубу він презентував збірку поезії "Посвітається", а також вшанував пам`ять великого сина України поклавши квіти до пам`ятника Т. Шевченку у Ярмолинцях.
 


В день святкування 90-річчя Ярмолинецького району "автографці"
читають вірші біля пам`ятника великому Кобзареві

В Ярмолинецькій ЦРБ на честь ювілею Т. Г. Шевченка влаштована виставка декоративно-прикладного мистецтва "ШЕВЧЕНКО У КОЖНІЙ ХАТІ ОЖИВЕ...", де представлена Шевченкіана у вишивці, живописі, випалюванні деревини. 
«Автограф» готується до ювілею Шевченка
«Свої думки Тарасу присвятимо»
 Книжково-ілюстративна виставка "Доля. Т. Г. Шевченку - 200" влаштована в Ярмолинецькій ЦРБ
«Золоті зерна поезії Шевченка»
Бібліотеки району - у "Вінок Кобзареві"
«Вінок Кобзареві»
«Спішу у світ Шевченкового слова»
Фестиваль «Вінок Кобзареві» триває…
Шевченко крокує Ярмолинеччиною
Загальнорайонний масовий захід «Вінок Кобзареві» триває…
«Кобзар живий! Він завжди серед нас»
Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Герої АТО
Герої АТО

Календар
«  Листопад 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Годинник
Погода
Архів записів