Слова «Батьківщина», «батьки» - одного кореня. Отже, Батьківщина для кожного з нас починається від рідного порога батьківської хати, де ми народились, де пройшло наше безтурботне дитинство, де стаємо на порозі юності, де проходять зрілі роки. Батьківщина починається з вашої родини, з батька і матері, дідуся і бабусі. Батьківщина – це земля ваших батьків.
Немовля всмоктує з молоком матері і диво-пісні – колискові-співанки. А потім мова його розвивається, як зелений пагінчик виноградної лози, під впливом улюблених книжок, фільмів, у спілкуванні з людьми, які люблять і шанують рідне слово, в спілкуванні з природою.
Рідне слово! … Скільки в тобі чарівних звуків, материнської лагідності і доброти, мудрості земної! Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово? Згадаймо малого Шевченка. Любив малий хлопчик слухати розповіді свого дідуся про зорі, Чумацький шлях, про гайдамаччину. А потрапивши до пана-деспота, зрозумів, відчув вразливою душею і серцем, як багато для нього значили луки, тихе шепотіння трав, дзюрчання струмків і лагідне сонечко.
Ми живемо з вами у відповідальний час – час національного відродження рідної України, рідного українського слова, адже українська мова зазнавала постійно принижень, утисків з різних боків.
В рамках обласної стратегії популяризації української мови «Сильна мова – успішна держава» в Ярмолинецькій центральній бібліотеці оформлено постійно діючу виставку літератури під назвою «Мова – коштовний скарб народу», ознайомитись з якою мають можливість усі наші читачі, адже:
…., хто ми без своєї мови:
Народ чи плем’я, вільні чи раби,
Живем в будинках, чи печерах, може,
Вживаєм хліб, а чи якісь боби?
Забули ми, забули свою мову,
Забули предків мову чарівну.
Отож тепер давайте її знову
Відродим, наче сонячну весну.
Відродим мову Лесі Українки,
Шевченка – сина вільного Дніпра.
Щоб, як тендітна пісня солов’їна,
Звучала й квітла на увесь наш край.
А мова наша ніжна й барвінкова,
В ній позолота стиглого зерна,
І дух землі, і мрійливість тополі,
І тінь нещасть, що завдала війна.
Дуже прикро, що наша рідна мова скалічена, засмічена русизмами. Ми – українці, і повинні добросовісно ставитись до свого національного багатства – української мови, боротися за її культуру.
Переглядів:
83
|
Додав:
kypchakolga
|
Дата:
21.02.2024
|
| |