На початку 30-х років дитячої бібліотеки в селищі Ярмолинці не було. В 1946 році бібліотека стає самостійною.
Наказ №3 від 24 жовтня 1946 року
по Ярмолинецькому равідділу культурно-освітніх закладів
"Про відкриття районної дитячої бібліотеки"
Пар. І Видати книги із книжкового фонду райбібліотеки з 24 жовтня 1946 року.
Пар. ІІ Зарахувати на посаду зав. дитячою бібліотекою Коновалову Зінаїду Василівну, бібліотекарем - Павленко З. Ф.
Зав. відділом М. І. Михеєва.
Бібліотека була відкрита в приміщенні на території СШ №1. Книжковий фонд на період створення бібліотеки нараховував 542 примірники.
1948 рік - зав. районною дитячою бібліотекою призначена Костенко Людмила Андріївна, бібліотекарем -Мазурок Зінаїда Іванівна.
1949 рік - зав. районною дитячою бібліотекою призначена Лис Клавдія Петрівна.
1950 рік - на посаду зав. дитячою бібліотекою призначена Орти нська Валентина Борисівна.
В 50- х роках дитяча бібліотека обслуговуала тільки одну середню школу, читачами були учні 1-10 класів. Бібліотека носить назву "Бібліотека для дітей та юнацтва".
На кінець 1956 року книжковий фонд становить 14593 примірники літератури переважно художньої, відділова становила лише 5309 примірників. Книги переважно російською мовою.
26. 08. 1956 року в районній газеті "Шляхом Леніна" надруковано статтю "В бібліотеці для дітей"бібліотекаря Ріти Артеміс, а в 1958 році в тій же газеті надруковано статтю О. Снігура "В бібліотеці для дітей".
1960 рік - зав. бібліотекою призначена Поливана Діна Василівна.
1961 рік - на посаду завідуючої читальним залом призначена Матвійчук Алла Олексіївна.
1962 рік - на посаду завідуючої Ярмолинецькою дитячою бібліотекою призначена Ратнікова Євгена Григорівна, яка пропрацювала до 1978 року.
В 1965 році бібліотека переходить у нове приміщення (колишня селищна рада) в центрі містечка по вулиці Леніна 7, де знаходиться по сьогоднішній день. Приміщення забезпечили спеціальними меблями, стендами, виставками. Книжковий фонд становить 16972 примірники. Бібліотека обслуговує 1332читачі, їм видано 28279 екз. книг.
1974 рік - дитяча бібліотека обслуговує учнів двох шкіл мікрорайону.
1978 рік - в районі здійснено централізацію. Дитяча бібліотека стає"Ярмолинецькою центральною районною бібліотекою для дітей". Зав. бібліотекою для дітей, заступником директора Ярмолинецької ЦБС призначено Кудряшову Тетяну Михайлівну, старшим бібліотекарем відділу обслуговування учнів 4-8 класів - Шиманську Євгену Семенівну, а старшим бібліотекарем відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-3 класів - Москаленко Валентину Миколаївну.
1980 рік - на посаду заступника директора ЦБС по роботі з дітьми призначено Трачук Євдокію Федорівну.
1981 рік - на посаду бібліотекаря відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів призначена Яковишина Ольга Михайлівна.
1982 рік - на посаду бібліотекаря відділу обслуговування учнів 4-8 класів призначена Бабій Роза Степанівна. В цьому ж році бібліотека нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури та комітету профспілок працівників культури УРСР за активну участь у Республіканському огляді роботи дитячих бібліотек по пропоганді книги серед піонерів та школярів присвяченого 60-річчю Всесоюзної піонерської організації.
1984 рік - на посаду бібліотекаря відділу осблуговування учнів 5-9 класів призначена Дронг Оксана Володимирівна. На посаду бібліотекаря відділу осблуговування дошкільників та учнів 1-3 класів призначена Кухар Євгена Дмитрівна.
1985 рік - на посаду бібліотекаря читального залу призначена Широка Ольга Володимирівна.
1987 рік - на посаду старшого бібліотекаря відділу обслуговування учнів 5-9 класів переводять з обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Шевченка Пасічник Раїсу Володимирівну.
1990 рік - при бібліотеці працює клуб профорієнтації "Орієнтир".
1991 рік - на базі районної бібліотеки для дітей проводиться обласний семінар бібліотекарів відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів.
1992 рік - на посаду старшого бібліотекаря відділу обслуговування призначена Волошина Наталія Олександрівна.
1993 рік - проводиться збір краєзнавчих матеріалів, а також проводяться уроки "Література рідного краю". На посаду старшого бібліотекаря відділу обслуговування призначена Слободян Алла Борисівна.
1994 рік - бібліотека включилася в обласну краєзнавчо-етнографічну експедицію "Мій рідний край, моя земля". Також бібліотека проводить обласне родинне свято "Та земля мила, де мати народила".
1995 рік - обласне відкриття Тижня дитячої та юнацької книги на базі Сутковецької бібліотеки-філіалу.
1996 рік - починає свою роботу гурток "Книга і лялька".
1996 рік - на посаду бібліотекаря читального залу призначена Черевуля Алла Леонідівна.
1998 рік - працюють клуби за інтересами "Берегиня", "Джерельце", "Первоцвіт".
2000 рік - виходить книга "Ярмолинецькі самоцвіти".
2003 рік - бібліотека бере участь в обласному конкурсі юних дарувань "Кобзарики". Заступника директора ЦБС по роботі з дітьми Трачук Є. Ф. занесено на районну Дошку Пошани.
2005 рік - обласною грамотою нагороджено районну бібліотеку для дітей за активне проведення обласної естафети пам`яті "Вклонімося великим тим рокам".
2006 рік - Трачук Є. Ф. нагороджено Почесною грамотою Хмельницької ОДА. Бібліотека бере участь у конкурсі дитячої творчості "Моя мала Батьківщина", де учениця Соколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ястремська А. виборола 5-е місце та була нагороджена грамотою та цінним подарунком.
2007 рік - колектив бібліотеки нагороджено цінним подарунком за 2-е місце в обласному конкурсі на кращий бібліотечний захід для дітей "Хмельницькій області - 70" - за сценарій Дня рідного краю "З Хмельниччиною в серці".
З 2008 року бібліотека щорічно включається у Всеукраїнський конкурс "Найкращий читач України". Також у цьому році виходить з друку книжка легенд рідного краю "Ярмолаєва земля" упорядником якої стала Трачук Є. Ф.
2009 рік - бібліотека взяла участь в обласному конкурсі "Шолом Алейхем - письменник України".Врадій Мар`яна та Тройніцька Світлана стали переможцями.
2010 рік - 3-е місце в обласному конкурсі дитячого малюнка "Намалюй травень, намалюй Перемогу". Бібліотека включилась в обласну заочну читацьку конференцію "Україно, ти моя молитва..." (до 75-річчя від дня народження В. Симоненка). Учениця 9-го класу Ярмолинецького НВК Міщинська А. стала однією з переможців і посіла ІІІ призове місце.
2011 рік - за активну участь в інтернет-вікторині "Леся Українка - зірка української поезії" учениця Новосільської ЗОШ Яковенко Марія нагороджена грамотою обласної бібліотеки для дітей ім Т. Шевченка. В цьому році також пройшло обласне відкриття Тижня дитячого читання на базі бібліотеки-філіалу с. Кадиївка.
2012 рік - бібліотека здобула перемогу в проекті "Бібліоміст-Україна".
2013 рік - переможницею обласного конкурсу "Найкращий читач" стає учениця 6 класу (2 гімназії) Ярмолинецького НВК Дереш Юлія. Яка отримала першість і поїздку до м. Львів.
2013 рік - на посаду заступника директора по роботі з дітьми призначено Черевулю Аллу Леонідівну.
2013 рік бібліотека для дітей перейшла у нове приміщення ,в РБК.
2014 рік в конкурсі "Кобзарики" Граб Анастасія в номінації "Золоте перо"посіла 3 місце. Нагороджена грамотою обласної бібліотеки для дітей.
2015 рік . прийняли участь в написанні Обласної книги пам'яті "Війні немає забуття",робота користувачки Шарівської б/ф Муляр Ю. ввійшла в рукописну книгу.Нагороджена грамотою обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Шевченка.
2015 рік прийняли участь в конкурсі "Книга пам'яті мого роду", Капатинський Тимур посів друге місце нагороджений грамотою. Рада Хмельницької обласної організації ветеранів нагородила бібліотеку для дітей Почесною грамотою за участь в сімейному конкурсі "Книга пам'яті мого роду"
2017 рік на посаду заступника директора по роботі з дітьми призначена Божик Сніжана Анатоліївна.
2017 рік - взяли участь у Всеукраїнському літературному конкурсі " Творчі канікули", " Book summer", учениця Граб Анастасія взяла участь в третьому етапі обласного квесту " Відома і невідома Хмельниччина".
2018 рік - взяли участь у Всеукраїнському літературному конкурсі "Творчі канікули", мовознавчому конкурсі "Мово моя, українська", "Книгоманія 2018" , "Лідер читання 2018".
2019 рік -взяли участь у Всеукраїнському літературному конкурсі "Творчі канікули", мовознавчому конкурсі "Мово моя, українська", "Книгоманія 2019" , "Лідер читання 2019". Стали учасниками проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні» від Представництва ЄС в Україні та проекту від фундації Ірини Жолдак "Як приборкати Книжкозавра".
Учасниця клубу за інтересами "Первоцвіт" Войцехівська Олександра взяла участь у "Конкурсі дитячих рукописів".
2020 рік - прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Книгоманія 2020», обласному читацькому марафоні «Сонячний Нестайко» (до 90-річчя з Дня народження письменника), у шевченківських читаннях «Юнь шанує Кобзаря», обласних магерівських читаннях «Охоронець рідного слова», акції до Міжнародного дня дитячої книги «Смак від читання».
2021 рік – бібліотека працює у звичному режимі, не зважаючи на карантинні перешкоди. Прийняла участь у дитячому святі «Дитинства чисте джерело», приурочене до Дня захисту дітей, де малечі було запропоновано пограти у забуті ігри під назвою «Ігри динозаврів», проведено фото-квест «Соборна Мати-Україна одна на всіх, як оберіг». Прийняли активну участь у обласному віртуальному марафоні «Хмельниччина читає Шевченка», в поетичному відео-стрімі «Лунає слово Лесі Українки» (до 150-річчя до Дня народження поетеси), Всеукраїнському конкурсі «Лідер читання», де переможницею стала учениця 7 класу Ярмолинецького ЗЗСО №1 Войцехівська Олександра. Протягом літніх канікул – проведення «Літніх читань під відкритим небом». При бібліотеці діють клуби за інтересами «Бібліотека у 3D форматі» та «Берегиня».