Субота, 14.12.2024, 01:01
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

7 травня 65 років з дня народження Яніни Дзівановської /marquee> 7 травня 70 років з дня народження Леоніда Незбжицького 8 травня Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої Світової війни. 12 травня День матері 16 травня День вишиванки http://biblioyar.at.ua/

Жовтневий голокост 1942 р.

(знищення єврейського населення в роки окупацції у Велику Вітчизняну війну)




 


































Книга Пам`яті України. Хмельницька область: історико-меморіальне багатотомне видання  в 10 т. - Т. 10. Ярмолинецький район. - Хмельницький: Поділля, 1997. - 704 с.: іл.

У передмові книги "Навічно залишилися живими" розказується про людиноненависницьку програму винищення на захопленій території Ярмолинецького району євреїв. , де фашисти зустріли відчайдушну відсіч приречених на смерть. (С. 7-8)











Книга Скорботи України в 4-х т. - Т. 4. Хмельницька область. - Хмельницький: Поділля, 2004. - 384 с. іл.

Ця книга містить короткі відомості про загиблих уродженців і мешканців Ярмолинецького району. У передмові "Розстріляні роки" ведеться детальна розповідь про знищення 15 тис. єврейського населення сіл Михайлівка, Фрампіль, Солобківці, Шарівка, Ярмолинці. Приведені спогади очевидців та списки полеглих. Автор О. С. Снігур. - С. 110-116.












Слободянюк П. Я., Хоптяр Ю. А. Місцеве самоврядування Хмельниччини: нариси історії місцевих громад Ярмолинецького району. - Хмельницький: Поділля, 2004. - 507 с.

В книзі з об`єктивних позиціій висвітлюється історія нашого краю, зокрема у період Великої Вітчизняної війни, детально описуються події 1942 року - знищення мирного єврейського населення на ст. Ярмолинці. - С. 36-37.













Жовтневий голокост: спогади та матеріали / укладач Москаленко В. - Ярмолинці: ЦРБ, 2012. - 16 с.

В збірнику подані матеріали та спогади про страшні роки гітлерівської окупації та розстріл єврейського населення на ст. Ярмолинці.
















Черная книга: литературно-художственное издание / ответствен. за вып. И. Заславский. - Киев: МИП "Обериг", 1991. - 618 с.

У нарисі І. Еринбурга "Сопротивление в Ярмолинцах" розповідається про опір, який вчинили євреї в перші два дні свого заточення у казармі військового містечка на ст. Ярмолинці. - С. 45.





 







Козак А. Коротке життя єврейської освіти на Ярмолинеччині: монографія на краєзнавчих матеріалах. - Ярмолинці, 2009. - 84 с.: іл.

Видання знайомить із зародженням єврейських закладів освіти, життєвим шляхом вчителів-євреїв. Розповідь побудована на документальних краєзнавчих матеріалах, які свідчать про знищення сталінським режимом і фашистською окупацією
всього надбаного. Нарис "Голокост на Ярмолинеччині". - С. 39-76.











Штетл: литературно-публицистический сборник. - Вып. 3. - Хмельницкий, 2003. - 96 с. - (Хмельницкий обласной благотворительный фонд "Хесед-Бешт")

В книзі вміщені матеріали подорожі по Ярмолинеччині уродженця с. Фрампіль Михайла Фрейдера, який зараз проживає у м. Челябінську (Росія). М. Фрейдер детально розповів про знищення євреїв в с. Фрампіль, про життєвий шлях свого батька, про меморіал, який стоїть на місці розстрілу мирного населення на ст. Ярмолинці, про зустрічі з односельцями та краєзнавцями. - С. 74-77.



 






Коваль М. Всі ми - діти війни: збірка поезій. - Хмельницький, 2006. - 192 с.: фото.

У жовтні 1942 року на ст. Ярмолинці фашистами було закатовіано тисячі мирних громадян. Дивом врятувався тоді від страти зовсім юний Михайло Пастернак з с. Савинці. І ось у 64-ту річницю ветеран Великої Вітчизняної війни М. М. Пастернак з Хмельницького приїхав до місць тих жахливих подій, аби віддати данину пам`яті загиблим від рук катів.
Йому й присвятив М. Коваль вірш "Стою - де мав загинути..." - С. 10.












Франк А. Щоденник / Пер. з нім. - 3-є вид. - К.: Сфера, 2009. - 282 с.

Перший український переклад всесвітньовідомого твору А. Франк (1929-1945) здійснено з найповнішого видання. Щоденник, який вела єврейська дівчинка понад два роки, переховуючись від нацистів в одному з будинків Амстердама, відбиває вражаючий світ почуттів і думок авторки і не в останню чергу засвідчує її письменницький хист.
Ця книга - хвилюючий документ, що неспростовно викриває людиноненависницьку політику геноциду, яку здійснювала гітлерівська Німеччина.










Франк А. Урок історії. - товариство "Анни Франк", фотодокументи.

З часу першої публікації щоденника Анни Франк в 1947 році цю книгу прочитали мільйони людей в усьому світі. Знову і знову нові покоління читачів щоденника отримують пронизливе враження про переслідування євреїв під час Другої Світової війни. Що повинна була відчувати єврейська дитина, змушена ховатися від нацистів під час окупації Нідерландів? Як це було - кожної хвилини відчувати страх, що тебе знайдуть, постійно думати про те, що з тобою після цього зроблять? Анна Франк, її родина та декілька друзів ховалися в таємній
прибудові на протязі двох років. Деякі співробітники її батька допомагали їм, ризикуючи власним життям.








Кузнецов А. Бабий Яр. - К.: "Саммит-Книга", 2008. - 368 с.: ил.

Автор книги А. В. кузнецов родился и вырос в Киеве, на Куреневке, недалеко от большого оврага, название которого в свое время было известно лишь местным жителям: Бабий Яр. До войны это было место детских игр. Два с лишним года оно было запретной зоной, с проволокой под высоким напряжением, с лагерем, и на щитах было написано, что по всякому, кто приблизится, открывается огонь. Потом сразу, в один день Бабий Яр стал известен всему миру. Каждый день здесь расстреливали евреев, русских, украинцев...
Об этой книге лучше всего сказать словами самого автора: "Я пишу так, словно даю под присягой юридическое показание на самом высоком честном суде - и отвечаю за каждое свое слово. В этой книге рассказана только правда - ТАК, КАК ЭТО БЫЛО".






Книга пам`яті Дробицького яру: Спогади. Нариси. Документи / Авт.-укл. В. П. Лебедєва, П. П. Сокольський. - Х.: Прапор, 2004. - 208 с., іл.

"Особливим" районом Харкова називали фашисти територію навколо робітничого містчека Тракторного заводу. І мало хто тоді здогадувався, що приховувалося за цією таємничістю, аж поки у грудні 1941-го у бараках Верстатобуду і 8-го тресту, а потім у Дробицькому яру зондер-вбивці не поччали вершити свої криваві злочини. Всього за три тижні вони розстріляли там понад десять тисяч наших співгромадян, чия "провина" полягала лише в тому, що вони були євреями...
Про це й розповідає книжка, котру склали архівні документи, нариси, свідчення очевидців трагедії, які дивом урятувалися, спогади рідних та знайомих жертв, фотокартки. До збірника увійшли і списки загиблих людей, чиї імена вдалося встановити.







Нюрнбергский процесс над главными немецкими военными преступлениями: Сборник материалов в 3-х томах / Под общ. ред. Р. Руденко. - Т. 1. - Изд-во "Юридическая литература". - М. - 1965. - 800 с.

В даному томі зібрані документи підтверджуючі нацистський заколот проти миру і людяності та злочини німецьких монополій.














Тяжелый песок: роман / Анатолий Рыбаков. - М.: Эксмо, 2008. - 416 с. - (Лауреаты литературных премий)

Любовь героев романа Анатолия Рыбакова - Рахили и Якова - зародилась накануне мировой войны. Ради нее он переезжает из Швейцарии в СССР. Им предстоит пройти через жернова ХХ века - страдая и надеясь, теряя близких и готовясь к еще большим потерям...
Опубликованный впервые в "застойные" времена и с трудом прошедший советскую цензуру, роман стал событием в литературной жизни страны.
Рассказанная Рыбаковым история еврейской семьи из южнорусского городка, в размеренную и достойную жизнь которой ворвался фашистский "новый порядок", вскрыла трагедию всего советского народа.







"Ярмолинеччина у Великій Вітчизняній війні": тека-накопичувач статей з преси, спогади ветеранів, нариси краєзнавців та мешканців Ярмолинецького району про події Великої Вітчизняної війни. В статті "Смерть біля домівок" повідано історію знищення єврейського населення нашого району.















"Історія станції Ярмолинці"

Зав. міською бібліотекою Гуменюк К. П. зібрала спогади мешканців станції Ярмолинці і створила друкований літопис цього населеного пункту, де детально зупинилась на страшній сторінці окупації в роки Великої Вітчизняної війни.





 
Вадим Пеунов.  Шукай добро у серці своєму. — Донецьк: ПП «ЦСО», 2008. - 448 с. з іл.
Як би читачеві не здавалося, що такого «в дійсності бути не може — просто тому, що не може бути: це все вигадка хворої фантазії шизофреника», а воно було. Було!!! Реальні люди, реальні долі, реальні обставини. Холокост і його продовження. Трагедія народів. Оскаженілі небеса. Знавіснілі люди. Невір'я, що спустошує душу.
Ця книга про живучість людського роду, про радість буття, про велику, палку та жертовну любов, про безцінність людського життя. А точніше, про п'ять поколінь двох конкретних родин із карпатського села Сняткове, що під Мукачевим. У цих родинах під час холокосту загинуло 38 тільки найближчих родичів. Звідки стільки і так багато? Корінь, від якого все пішло, Шимшон Ровт — богатир, який дожив до ста років (помер у 1930 році), пережив трьох дружин. Вони народили йому дев'ятнадцятеро дітей. А скільки онуків!
Молодший син Герман Ровт породив шістьох дітей. От від нього і пішла гілка генеалогічного древа, про яку оповідається в романі-факті «Шукай добро у серці своєму».
Трагедія XX сторіччя розкидала Ровтів і Вайсів, що вижили у цьому пеклі, білим світом: Росія, Україна, Угорщина, Німеччина, Австрія, Чехословаччина, Ізраїль, Америка... Життя було до них дуже жорстоке. А вони вижили! Кохали, народжували дітей. Їх зраджували друзі і родичі, власні уряди.
Взагалі ця книга - про нас усіх, про те, як ми живемо і будемо жити, незважаючи на те пекло, що створюємо собі самі.
 
 
Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Загиблі воїни
Герої АТО

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Погода
Архів записів