П`ятниця, 27.12.2024, 04:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

7 травня 65 років з дня народження Яніни Дзівановської /marquee> 7 травня 70 років з дня народження Леоніда Незбжицького 8 травня Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої Світової війни. 12 травня День матері 16 травня День вишиванки http://biblioyar.at.ua/

Головна » 2023 » Жовтень » 16

Ярмолинецьку книгозбірню визнано кращою серед центральних бібліотек області за організацією краєзнавчої роботи.

Ярмолинецька центральна бібліотека здобула перемогу в обласному конкурсі «Бібліотека – центр краєзнавчої області», організатором якого стала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека. Участь у конкурсі взяли усі книгозбірні області, серед них – і бібліотека Ярмолинецької селищної ради на чолі з її директоркою Оленою Слободян.

26 вересня відбулося оцінювання поданих робіт професійним журі. Для участі потрібно було подати звіт краєзнавчої діяльності бібліотеки за останні три роки: це проведені книгозбірнею тематичні заходи, видавнича робота, звертали увагу і на наповнення сайту. Над усім цим працювала Ярмолинецька центральна бібліотека повсякчас, регулярно та активно здійснюючи краєзнавчу роботу у стінах книгозбірні та за її межами. Це було достойно оцінено усіма членами журі, які віддали нашій бібліотеці пальму першості.

Нагородження відбулося під час XV Форуму бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотека – твоя синергія перемоги». Ярмолинецьку центральну бібліотеку відзначили Дипломом, а у якості подарунку надали книги для поповнення бібліотечних полиць, а клавіатуру та комп’ютерну мишку – для подальшої успішної роботи.

 

 

 

Диплом переможця підписали директорка Хмельницької ОУНБ Катерина Чабан, голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників культури Микола Луценко, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Телячий, голова Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Блажевич.

Загалом Ярмолинецька центральна бібліотека уже не вперше відзначена на рівні області за здобутки у краєзнавчій роботі. Берегти та вивчати минувшину стало доброю традицією наших бібліотекарів і у центральній книгозбірні, і у бібліотеках-філіях.

В окремих із них обладнані народознавчі куточки та кімнати, де зібрано місцеві експонати із описами. Збирають працівники книгозбірень і нематеріальну спадщину рідного краю – народні легенди, перекази, пісні, вірші місцевих авторів, біографії та спогади про відомих людей краю.

Щиро вітаємо співробітників Ярмолинецької центральної бібліотеки із заслуженою перемогою! Подальших творчих успіхів!

Переглядів: 95 | Додав: svitlana_denisuk | Дата: 16.10.2023 | Коментарі (0)


Разом із Благодійною організацією Карітас Хмельницький УГКЦ працівники Ярмолинецької центральної та Ярмолинецької дитячої бібліотек провели день відкритих дверей до бібліотеки для дітей та батьків, які тимчасово проживають у нашій громаді.
Спочатку розповіли присутнім про нашу громаду, а потім зробили екскурсію по бібліотеці. Переглянули відеоролик про роботу наших бібліотек. А ще дітки та батьки дізнались, що таке сторітейлінг від провідної бібліотекарки Алли Слободян. Після прочитаної казки дітки малювали головних героїв та самі розповідали хто з героїв поводився чемно, а хто не дуже. Потім усі і батьки, і дітки писали побажання для нашого закладу та працівників ❤
На завершення як завжди спільне фото на згадку.
Дякуємо усім хто віддав наш заклад, зі святом нас!!! З Всеукраїнським днем бібліотек
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 94 | Додав: svitlana_denisuk | Дата: 16.10.2023 | Коментарі (0)

 
 13-14 вересня в рамках проєкту Українського ПЕН "Мереживо. Літературні читання в містечках України" письменниці Юлія Мусаковська (Львів) та Ганна Осадко (Тернопіль) відвідали на Хмельниччині містечка Деражня та Ярмолинці. Зустрічі модерувала Марія Титаренко (Львів).

   Четвертий сезон "Мережива" розпочався з поезії – і недарма. На зустрічах йшлося про особливу її роль під час війни: як психотерапії і міжкультурної дипломатії, як методу фіксації свідчень і способу просто бути чи дихати. Відтак розмови часто переходили у читання віршів, а вірші далі проростали в розмови, і все це могло би тривати безкінечно, бо до цього залюбки надавались як спраглі діалогу містяни, так і відкриті та відверті до слухачів поетки.

  "Поезія – це засіб швидкого реагування, – розповідає Юлія Мусаковська, – зазвичай поети пишуть швидко. Це швидкий імпульс, подібний до квітки, яка розпускається, немов у пришвидшеній зйомці. Пишеться тоді, коли ти не можеш не писати. Тоді поезія є або терапевтичною, або можливістю викричати себе, інших, все те, що відчуває спільнота. Це наче засіб колективної емоції, єднання".

   Юлія переконана, що поетичні образи "говорять" і відкладаються в пам’яті. Тому, на її думку, поезія знаходить такий жвавий відгук за кордоном, а інтерес до неї у всьому світі стрімко зріс і продовжує зростати. Недарма американський історик, професор Тімоті Снайдер завершує одну зі своїх лекцій віршем Юлії "Такі незручні, такі страшні вірші…", а за мотивом Юлиного вірша "Безпечне місце" було створено мурал у Катовіце (Польща).

   "Поезія ​​– це глибока, швидка, імпульсивна емоція, – підхоплює розмову Ганна Осадко, – і разом з тим це магія, що нагадує заклинання давніх шаманів. Поети стають медіумами, які відчувають світ і намагаються його внормувати, втримати, коли він хиткий і непевний, наче стоїть на трьох рухомих китах".

   Ганна згадує, що якось під час читань у Німеччині слухачі сказали, що її поезія нагадує голки: якщо їх засунути під нігті, це дуже боляче, але їх можна використати, як голкотерапію, завдяки якій ти одужаєш. Ганна відтоді використовує цю метафору, резюмуючи: "Під час війни після голок під нігтями потрібна ця голкотерапія".

   Отож, на зустрічах йшлося про "вірші-подорожники" (які лікують), про поезію як терапію, про спонтанний, але такий логічний під час війни перехід поетів від інтимної лірики до громадянської і соціальної, про зміну голосу і письма.

   "Мій стиль помінявся після 24 лютого 2022: мову довелося перезбирувати заново, – рефлексує Юлія. – Це можна порівняти із конструкцією із кубиків: ось вона розпадається і ти починаєш її знову складати, але так, ніби ти всі свої вміння втратив, і забув, як це робиться. Так спочатку з’являються якісь звуки, потім слова, які складаються у щось досить неоковирне…"

   Юлія згадує, як їй писали в приват: це страшні вірші. А в неї було відчуття, ніби писала це не вона, ніби через неї мусили опроявлюватись якісь слова, думки і, в першу чергу, свідчення. Вона переконана, що поет має особливі стосунки із віршами: він без них не може, а вони без нього. І що часто вірші пишеш, "коли збиває з ніг".

   Ганна якось у своєму шкільному щоденнику прочитала, що вона ще дитиною мріяла писати вірші, від яких люди будуть літати, і малювати картини, які будуть людей оздоровлювати. Прикметно, що книгу "Жити не можна померти" свого чоловіка, Олександра Осадка (вбитого на війні), Ганна теж вважає терапією – гумором і сміхом. На кожній зустрічі Ганна виступала за двох і читала за двох. Так само, як під час кожної з розмов учасниці зачитували поезію інших авторів та авторок, які такої змоги не мають, воюючи на передовій.

   Насправді поеток розпитували про все: про творче вигорання і про те, чи натхнення приходить тільки вночі; випитували що перше – малюнок чи текст; про об’єднавчі теми і контексти; про не/доцільність "нашої вимушеної політкоректності" стосовно європейської авдиторії; про те, як зрозуміти своє творче призначення, і навіть про те, чи можна під час війни бути щасливими і не приховувати цього.

    "У цьому "Мереживі" ви – надзвичайно цікаві орнаменти!", – зрезюмувала зустріч у Деражні директорка Деражнянської центральної міської бібліотеки Тетяна Сайпель. Додамо, що кожне місто і містечко привносить у наше спільне Мереживо нову неповторну хвильку-заверт орнаменту у напрямку до Перемоги.
 

Анастасія Граб

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 93 | Додав: svitlana_denisuk | Дата: 16.10.2023 | Коментарі (0)

Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Загиблі воїни
Герої АТО

Календар
«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Погода
Архів записів