В Ярмолинецькій центральній бібліотеці відбулась тепла творча зустріч «Музика душі» з добре відомою у нашому краї людиною Ігорем Миколайовичем Байдаком - знаним у Хмельницькій області і поза її межами українським журналістом, краєзнавцем, поетом, фотографом, колекціонером.
Ігор Байдак член Національної спілки журналістів України та Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Автор поетичних збірок, комплектів туристичних листівок «Місто між Богами», «Тера героїка», «Хмельниччина туристична», путівника «Стежками рідного краю», співавтор інформаційного довідника «Сатанів — місто-легенда, місто-курорт» . Лауреат Хмельницької міської премії в галузі історії, культури та мистецтва імені Богдана Хмельницького.
Цьогоріч до дня міста Хмельницького отримав премію премію імені Михайла Орловського у галузі краєзнавчих досліджень отримає член Національної спілки журналістів України Ігор Байдак. Цю нагороду йому присуджують за «вагомий особистий внесок у вивчення та дослідження історії міста Хмельницького, охорону та популяризацію пам’яток історії і культури». Номінант отримає диплом та премію у 5000 гривень
Сьогодні працює у туристичній фірмі. Як екскурсовод розробив низку авторських турів. Ігор Байдак запровадив для них безкоштовні “розвантажувальні” екскурсії історичним центром Хмельницького для вимушено переселених осіб, збираючи навколо себе натовпи.
Основна тематика творчості Ігоря Байдака – Україна та утвердження національної свідомості, інтимна лірика, гумор і сатира.
Наша нація споконвіку славиться творчістю та вмінням римувати. Саме у скрутні часи з’явилась ще одна збірка віршів «БАЙДАКтар», яка власне і була презентована. Екземпляр цієї книги знаходиться в Національному музеї літератури України в місті Києві.
«Моє прізвище Байдак, мені пощастило. На обкладинці збірки палає кремль, а ззаду справжній «Байрактар» летить, успішно нищить наших ворогів на фоні українського тризуба», - каже автор книги. Це надихнуло поета на видання книги.
«БАЙДАКтар» – це нова кишенькова збірка. У книзі надруковані сатиричні гуморески про російське військо, які звеселяють людей. Автор називає їх "байдактарами". Каже, спочатку вірші виставляв на своїх сторінках у соцмережах, де вони здобули популярність серед підписників.
Окрім тих поетичних творів, що увійшли до виданого «БАЙДАКтару», в поета вже дуже багато написано нового. Вистачить на ще одну збірочку. Чимало адресовано видатним людям сучасності – Анджею Дуді, Еммануелю Макрону, Джо Байдену, Карлу Нагаммеру, Віктору Орбану, Віталію Кіму. Автор хоче, аби вірші були вручені адресатам особисто. Подекуди це вже вдалося.
По-особливому сподобались авдиторії вірші, присвячені Привиду Києва, Чорнобаївці, Херсону та бандерівцям.
В кінці зустрічі Ігор Байдак давав автографи усім охочим, хто придбав збірку. Усі виручені гроші, а також отримана премія, спрямуються на потреби наших захисників.
Переглядів:
319
|
Додав:
kypchakolga
|
Дата:
21.09.2022
|
|
У читальній залі Ярмолинецька центральна бібліотека 15 вересня відбулася зустріч з кандидатом історичних наук Юрієм Хоптярем, на якій він представив книгу «Ярмолинеччина від найдавніших часів до сьогодення». Це друкована новинка 2022 року. Захід був водночас літературним, краєзнавчим, історичним.
Наукове видання, предметом якого є дослідження історичних подій на Ярмолинеччині від XV ст. до XXI ст., підготовлене колективом авторів. Що цікаво – усі троє авторів мають одне прізвище. Ця наукова праця – родинна. Крім Юрія Анатолійовича Хоптяра, над виданням працювали його син Андрій Хоптяр та дружина Алла Хоптяр. До речі, Алла Хоптяр уже готує англомовну версію книги Yarmolynechchyna from Ancient Times to the Present, яка теж вийде друком.
Як зауважив Юрій Анатолійович, на Хмельниччині не всі громади чи навіть колишні райони мають такі ґрунтовні праці з описом подій, що відбувалися на їхніх теренах. Ярмолинеччина має. Видання ілюстроване фотографіями.
Кілька примірників книги відучора оселилися на книжкових полицях Ярмолинецької центральної бібліотеки. За нагоди навідайтеся до бібліотеки й ознайомтеся з новинкою, яка проллє світло на життя, що вирувало в нашому краї упродовж століть аж до теперішніх часів. Розкіш палаців князів Орловських, велелюдний ярмарок, уславлений далеко за межами Поділля, а також темні сторінки історії краю – розкуркулення, лихоліття Другої Світової війни...
Переглядів:
256
|
Додав:
kypchakolga
|
Дата:
21.09.2022
|
| |