День селища Ярмолинці традиційно відзначають 12 липня в День святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Ярмолинці своєю історією сягає в сиву давнину і починає відлік свого існування з 1400 року. Саме тут на шляху з Кам’янця до Меджибожа в цей час зупинилися на перепочинок польські літератори, які у своїх подорожніх нотатках згадали Ярмолинці. Чого тільки не бачило селище за такі довгі роки існування: і часи повстанської боротьби, і революційні періоди, і страшні часи голодомору, і роки Другої світової війни, післявоєнний період та ще багато історичних подій. У 1846 році, повертаючись із Кам’янця-Подільського, містечко Ярмолинці відвідав видатний український поет Т.Г.Шевченко. Завдяки Петропавлівському ярмарку зростав економічний потенціал селища.
Цього року наше славетне містечко відзначає 619 річницю з часу заснування. Ярмолинецька центральна районна бібліотека підготувала та провела презентацію книжково-ілюстративної виставки «Ярмолинці: вулиці в іменах». Бібліотекарі провели захопливу мандрівку вулицями Ярмолинець, звідки пішли назви вулиць містечка згадали його минуле, поговорити про сучасне. Вулиці... провулки... Вони не просто невід`ємна частина будь якого населеного пункту як архітектурного комплексу, це насамперед історія селища, історія суспільних систем, режимів, які довелося йому пережити, і що знайшло своє відображення в назвах вулиць. В нашому селищі більше сімдесяти вулиць і тридцяти провулків. А чи знаємо ми історію тих вулиць, на яких мешкаємо? Або, що ми можемо сказати про осіб, на честь яких названі вулиці?
Детальніше можна довідатися завітавши у книгозбірню або на нашому сайті.
В рамках 3-го раунду проекту ПУЛЬС, під час святкування дня міста, на площі 600-річчя Ярмолинець було проведено вуличний консультаційний пункт «Реформа іде до людей». Ярмолинецька центральна районна бібліотека, як інформаційний центр спільно з громадською організацією «Ми діємо для розвитку громади» інформувала жителів селища про позитивні зміни та можливості, якими можуть скористатися об’єднанні територіальні громади. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з актуальною інформацією щодо впровадження реформи з децентралізації та перспективи її розвитку. Під час спілкування йшла мова про соціальні перетворення та успіхи громад. Гості свята мали можливість ознайомитися з проектом, а бажаючі задати запитання представникам місцевого самоврядування, які потрапили до «Скриньки запитань». На усі запитання, що потрапили до скриньки, відповідь можна отримати на нашому сайті http://biblioyar.at.ua/ Активними учасниками нашого заходу була молодь, яка отримала подарунки. Виявляється, не така вже наша молодь і байдужа до життя громади. Будемо сподіватися, що від слів незабаром перейдуть до конкретних справ.
Бажаючих більш детально познайомитись з матеріалами про впровадження децентралізації в Україні запрошуємо до читальної зали Ярмолинецької центральної районної бібліотеки.
Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID).
тел.2-15-67(відділ обслуговування)
E-Mail:cbs.yar@gmail.com
Чекаємо на Вас
понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00
неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви