З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насилля».
В усьому світі така акція проводиться з 1991 року, а в Україні – з 2000 року. Вона має за мету привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем: подолання насильства в сім`ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Наша бібліотека також не залишилась осторонь цієї акції. 5 грудня в рамках клубу «Майданчик для дискусій» пройшов захід з учнями Ярмолинецького професійного ліцею «Насильство. Види насильства. Як себе захистити» на який були запрошені: директор Ярмолинецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Володимирівна Гонта, фахівець із соціальної роботи Ярмолинецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Валеріївна Загранюк, виконуючий обов’язки начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Григорович Курятнік, головний спеціаліст, юристконсульт управління соціального захисту населення Ярмолинецької РДА Ірина Вікторівна Сасюк, керівник Ярмолинецького бюро правової допомоги Анастасія Анатоліївна Бояркіна. Запрошені розповідали учням , що таке насильство, як розпізнати різні форми насильства, які нормативні документи захищають дітей від насильства, про подолання насильства у сім’ї та забезпечення прав дітей у родині і суспільстві, про створені служби по захисту прав дитини.
Присутні під час заходу переглянули відеоролики – «Жорстокість і насильство», «Світ без насильства», після чого учні аналізували їх, визначали причини жорстокого поводження однолітків. Ведучі заходу ознайомили присутніх з викладкою літератури по даній темі. Під час таких заходів діти мають можливість дізнатися: що таке насильство, куди звертатись по допомогу, як оберегти себе від насильства .
На згадку про захід учням було роздано флаєри «STOP насильству», «Захищай свої права».
Сподіваємося, що цей захід залишив слід в їхніх серцях, викликав до роздумів, а також бажання побудувати по-новому взаємовідносини в учнівському колективі та як будувати наше майбутнє без насильства.