Сьогодні все більша кількість комп’ютерів підключається до всесвітньої мережі Інтернет.
Все більша кількість дітей одержує можливість роботи в мережі, адже Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля.
Інтернет перестав бути просто системою збереження і передачі інформації. Ми одержали новий простір, новий прошарок повсякденної реальності, цілий особливий світ. І цей новий світ почали заселяти підлітки.
Вже багато місяців поспіль у мережі Інтернет обговорюють підліткову гру «Синій кит», «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20». У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям. В зв’язку з цією проблемою центральна районна бібліотека разом із дирекцією Державного навчального закладу «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» провели тематично - профілактичний захід «Вбережімо дітей!».
На захід були запрошені працівники правоохоронних органів: виконуючий обов’язки начальника сектору превенції Ярмолинецького відділу поліції капітан поліції Шедловський Ярослав Миколайович та інспектор ювенальної превенції лейтенант поліції Опрун Андрій В’ячеславович .
Розпочав нашу зустріч директор Державного навчального закладу «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» Мельник Василь Михайлович, який закликав дітей серйозно ставитися до цієї проблеми , свою енергію спрямовувати на культурний відпочинок, навчання, на відвідування гуртків які діють при навчальному закладі, а не витрачати свій час на безглузді вчинки.
Ведучі заходу Світлана Денисюк та Людмила Курятнік проінформували підлітків про ту небезпеку, яку можуть вони заподіяти, прийнявши участь в таких «іграх смерті». Працівники поліції в спою чергу розповіли та застерегли дітей від суїцидних намірів та заборонених ігор в соц. мережах.
Окрім цього, підлітки почали долучатися до небезпечної гри «Зникни на 24 години», суть якої полягає в тому, що підліток повинен піти з дому та не давати про себе знати впродовж доби, у наслідок чого в силу свого вікового розвитку можуть стати жертвами злочинів або ж бути втягнутими в злочинну діяльність, а також отримати тілесні ушкодження, несумісні з життям.
По цій темі працівниками районної бібліотеки було оформлено виставку -застереження «Підлітковий суїцид: причини і наслідки» та продемонстровано відеоролики «Я НЕ ХОЧУ ЖИТИ! МЕНЕ ВСЕ ДІСТАЛО! (Соціальний ролик проти суїциду підлітків)» та «Чому я граю в синій кит. Моя жахлива історія». На завершення заходу учням було роздано флаєри «Синій кит» або як підлітків штовхають на самогубство. |