Для кожного з нас рідний край – це те місце, де ми з’явились на світ, це дорога серцю земля наших батьків .
Немає такої людини, яка не прагнула б прославити рідний край своїм талантом, добрими справами, залишити добру пам’ять про себе. Ярмолинецький район багатий на заповідні куточки, але не менш відомі і у районі люди, які жили і живуть на цій щедрій землі. Це талановиті, освідчені,гостинні, співучі люди.
13 лютого в центральній районній бібліотеці відбулася краєзнавчо – культурологічна подорож «Крокуючи Ярмолинеччиною» з учнями Державного навчального закладу «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти», які в стінах бібліотеки зустрілись з обдарованими людьми,чудовими майстринями нашого краю.
Ведучі заходу Людмила Курятнік і Світлана Денисюк відкрили подорож по карті району із розповіді про людей, які розпочали свій життєвий шлях на Ярмолинеччині і досягли чималих висот завдяки своєму розумові і праці.Це Француз Олена Йосипівна художниця, заслужена майстриня народної творчості з Ярмолинець, Левицький Модест Пилипович автор багатьох перекладів, популярно-наукових праць з медицини, автор граматики української мови з Вихилівки, Балема Микола Панасович відомий композитор, керівник ансамблю «Козаки Поділля» з Жилинець, Хімічев Борис Петрович кіноактор та Нагорний Леонід Сергійович композитор з Баламутівки, Кость Олексійович Гордієнко письменник з Микитинець, Антон Євдокимович Гриб художник та поет з Слобідки-Глушковецької та багато інших .
Подорож продовжилася розповіддю про талановитих людей, які зараз живуть і працюють на рідній Ярмолинецькій землі. Це Валентина Олійник з Сутковець, відома як рукодільниця,володіє різними техніками народних мистецтв,пише у різних прозових жанрах.
Віра Туз зі Скаржинець-поетеса,член літературного клубу «Автограф», пише прекрасні вірші.
З Ярмолинець Наталя Остапчук-майстриня пензля. Також пані Наталя захоплюється вишиванням і писанкарством. Надія Романівна Забачинська славиться мистецтвом соломо плетіння та плетення з лози. Тетяна Сергіїна Блєзніцова здивувала присутніх своїми виробами із дерева,також окрім різьблення вона ще й малює,пише вірші. Алла Данилівна Бабій з села Волудринці представила свої вишивки якими займається з величезним задоволенням.
Милували око присутніх і вироби з природних матеріалів талановитої майстрині Тетяни Трачук з Томашівки. Поштовхом до створення таких прекрасних виробів стало свято закоханих, розповідає Тетяна Вікторівна.
Обдарованих людей не мало,але мало кому вдається проникнути в природу,показати її внутрішній зміст,гармонію,життєву силу і таємничість, яку зуміли передати наші обдаровані,творчі особистості.
Взагалі, присутні були приємно вражені прекрасними виробами наших майстринь. |