Понеділок, 20.05.2024, 01:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Ярмолинецька центральна бібліотека 

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

7 травня 65 років з дня народження Яніни Дзівановської /marquee> 7 травня 70 років з дня народження Леоніда Незбжицького 8 травня Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої Світової війни. 12 травня День матері 16 травня День вишиванки http://biblioyar.at.ua/

Головна » Архів матеріалів
  
    12 березня в
Ярмолинецькій центральній  бібліотеці відбулась зустріч  з талановитою письменницею та цікавою особистістю Віоліною Ситнік.

     На зустріч  були запрошені  учні Ярмолинецької ЗОШ№2 та  студенти Ярмолинецького агропромислового центру професійної освіти,   усі бажаючі, хто захоплюється книгою. Модератором заходу була Тетяна Граб, яка представляла нашу гостю.

      Віоліна презентувала  три книги. Детектив «Він знає, коли ти помреш» книга для тих, хто любить не тільки читати, а шукати причини і думати про наслідки. Підліткову повість «Лалі», в якій описані переживання героїні, її переїзд в інше місто, ставлення до себе та оточуючих, про життя сучасних старшокласників. Книгу  почала писати 24 лютого в день повномасштабного вторгнення, а видали книгу через рік, і як сказала сама письменниця це: «Моя четверта сольна книга, а взагалі шістнадцята». Збірка  оповідань-жахастиків «Демони бажань», це колективна збірка 11 страшних історій для підлітків.
    Ці книги не тільки для підлітків, а й для дорослих. Присутні в залі з цікавістю слухали розповіді авторки про створення цих шедеврів, ділилася  планами на майбутнє, які так і надихали скоріш прочитати ці книги.
    Усі бажаючі мали змогу придбати книгу з автографом та екслібрисом письменниці.
    На згадку про теплу та цікаву зустріч директорка Олена Слободян подарувала пані Віоліні скромний подарунок, побажала миру, здоров’я, вдячних читачів, нових книг.
    Зустріч проходила в затишній  та дружній атмосфері.
    По закінченню презентації зробили спільні світлини із учасниками зустрічі.
   Свої твори авторка подарувала нашій бібліотеці, тож запрошуємо наших читачів, а особливо підлітків, щоб познайомитись з героями книг Віоліни Ситнік.
Переглядів: 151 | Додав: kypchakolga | Дата: 13.03.2024 | Коментарі (0)

 
 Колектив Ярмолинецької центральної бібліотеки щиро висловлює подяку Благодійній організації «БФ Вільні люди» та депутатці Ярмолинецької селищної ради Галині Ковалик за Вашу великодушність та неоціненну підтримку. Ваш внесок у вигляді наданих іграшок та безкаркасних меблів для відвідувачів нашого закладу відіграє важливу роль у створенні яскравих та радісних моментів у житті дітей та їх родин. А ще особлива подяка за солодощі. Адже представники благодійної організації завітали до нас під час проведення мистецько-літературної години «Єднаймо країну Тарасовим словом», приурочене до 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Усі учасники дійства одержали солодощі, і це було дуже доречно. Таким добрим жестом Ви не тільки подарували радісні моменти, але й спонукаєте молоде покоління до того, щоби вони частіше відвідували бібліотеку та брали участь у наших заходах. Ваша щедрість стає важливою ланкою у ланцюжку добра, допомагаючи нам досягати спільної мети. Благодійна діяльність вашої команди приносить радість та надію, сприяючи нашим зусиллям у створенні кращого світу для тих, хто потребує підтримки та тепла. Разом до Перемоги!
Переглядів: 98 | Додав: kypchakolga | Дата: 08.03.2024 | Коментарі (0)


    Шевченківські дні вже давно стали символом весни. Благословенний Богом велет Слова й Духу, Шевченко, сповна виконав свою місію, засіявши в душу народу зерна національного самоусвідомлення, почуття гідності, людинолюбства, прагнення до волі, незалежності, єдності. Тож літературно-музичне свято, приурочене 210-ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка
«Живе під сонцем любові Шевченкова весна…», сьогодні було проведено в читальній залі Ярмолинецької центральної бібліотеки,  де була оформлена тематична виставка «Єднаймо душі словом Кобзаря».

     У заході брали участь учні 10-Б класу Ярмолинецького ЗЗСО №1, класний керівник  Інна Цісар. Ведучими заходу стали Анна Шумович та Михайло Фокша. У виконанні Максима Божика, Анни Попель, Софії Пономаренко до уваги присутніх була розіграна сценка про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка. Вірші: «Заповіт» прочитав Назар Бурдельний, уривок із поеми «Причинна»  виконала  Віка Багрій. У заході брали участь наші молодші читайлики: Єва Бендевевич  - з поезію «Сонце заходить», сестрички сімї Шевченко Анжела, Настя, Карина, Оленка та Юля  прочитали уривки з поезій Великого Генія про красу рідної  неньки-України. Присутні гортали сторінки біографії Кобзаря, розгадуючи кросворди «Сторінками життя Т.Шевченка».
    У виконанні учнів Ярмолинецької школи мистецтв Ярослава Супруна та Олександра Міщанчука прозвучала пісня «Кобзареві», керівник Валерія Стрихарчук. Дует викладачів Тетяни Мацкул та Валерії Стрихарчук заспівали пісню на слова Т.Шевченка «По діброві вітер віє», у виконанні Олександра Міщанчука прозвучала пісня «Біля тополі».
    На свято були запрошені Ярмолинецькі поети та прозаїки Хмельницького обласного осередку «Конгрес літераторів України» та учасники літературного клубу «Автограф» при Ярмолинецькій центральній бібліотеці: Микола Швець, Жанна Олійник, Валерій Лозинський, Світлана Труняк, голова районного осередку рідної мови товариства «Просвіта» Микола Побережний, колеги з Ярмолинецького ЦКТД - Лілія Дембіцька, Ігор та Лариса Сидорчуки.
    Усі учасники свята отримали солодкі подарунки завдяки депутатці Ярмолинецької селищної ради Галини Ковалик від БО «Вільні люди».
    Кожний із присутніх мав слово для виступу, висловлюючи захоплення творчістю Великого Пророка, борця за волю свого народу. Читали власні вірші, уривки з поем Кобзаря, розповіли про нові факти, пов’язані з долею Т.Шевченка. Закінчився захід покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Т.Шевченку, на площі 600-річчя Ярмолинець.
    Працівники Ярмолинецької центральної бібліотеки висловлюють щиру подяку усім, хто долучився до підготовки свята. Разом переможемо!
Переглядів: 83 | Додав: kypchakolga | Дата: 08.03.2024 | Коментарі (0)

 
   28.02.2024 року
в м.Хмельницький відбувся навчальний семінар-тренінг "Розробка та реалізація місцевих ініціатив: практичні методи фандрайзингу" організований Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Швеції в межах впровадження проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» для представників 6 громад Хмельницької області з розробки проєктів та мобілізації ресурсів для впровадження місцевих ініціатив, зокрема, проведення заходів соціо-терапевтичного характеру для дітей та їх родин, як ВПО так і місцевих, з сільських громад Хмельницької області.

       Ярмолинецьку територіальну громаду представляли Олена Слободян - директорка Ярмолинецької центральної бібліотеки, керівник ГО "Ми діємо" та Ольга Купчак - інженер з комп`ютерних систем Ярмолинецької ЦБ.
     Під час заходу учасники обмінялися досвідом та кращими практиками реалізації місцевих ініціатив для проведення соціо-терапевтичних заходів для дітей та їх родин в громадах. За результатами заходу учасники ініціювали впровадження спільного додаткового проєкту, який буде реалізовано за підтримки ГО Центр Стратегічних Ініціатив. Також під час заходу учасники обговорили працюючі методи фандрейзингу в своїх громадах, отримали додаткові знання та уміння для подальшої роботи.
Переглядів: 47 | Додав: kypchakolga | Дата: 29.02.2024 | Коментарі (0)

  27 лютого у читальній залі Ярмолинецької центральної бібліотеки вчергове проходили терапевтичні заходи для діток громади за фінансової підтримки Громадська організація Центр Стратегічних Ініціатив, Хмельницький, Україна спільно з ГО «Ми діємо».
    На захід завітали наші маленькі користувачі – учні 4–х класів ЗЗСО №1 із своїми класними керівниками Посікерою О.М., Матковською В.В., Хоптяр Ю.С. та найменші члени родини Шевченко – ВПО із м.Слов’янськ Донецької області.
   Цьогоріч відзначається 175 років з дня народження української письменниці, драматургині, публіцистки, громадської і культурної діячки, перекладачки, етнографа, член-кореспондента Всеукраїнської академії наук, матері Лесі Українки – Олени Пчілки.
Тож, присутніх зустріла… Олена Пчілка (Ольга Купчак). Вона розповіла про себе, про свою любов до складання поезії та пісеньок для дітей. Тому дітки із задоволенням заспівали її безконечну казочку «Жив собі баран та вівця».
     Відомо, що ігровий процес - найбільш природний для дітей, він приносить їм задоволення. Але грати в ляльки - це не тільки забава, але й лікування.
Лялькотерапія - це вид арт-терапії, який використовує корекційний вплив ляльки з метою допомогти дитині ліквідувати хворобливі переживання, зміцнити ментальне здоров'я, отримати позитивні емоції, покращити соціальну алаптацію. У постановці лялькової казки основною метою є створення позитивного емоційно-чуттєвого сприйняття дитиною навколишнього середовища та дозволяє навчити дитину виражати свої емоції, розповідати про те, що її турбує.
     Тож, з цією метою, учениці 7-б класу ЗЗСО №1 Люховець Софійка, Ястремська Аліна та Будніцька Софійка показали лялькову виставу «Звірятка лікують книгу».
      Вистава видалася цікавою, захоплюючою, пізнавальною та викликала багато позитивних емоцій у глядачів, адже навчає правилам поводження із книгою.
Всі залишилися задоволеними!
     Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення цікавого заходу!
Разом до ПЕРЕМОГИ!
Переглядів: 88 | Додав: kypchakolga | Дата: 29.02.2024 | Коментарі (0)


Дата 24 лютого вплітається в сучасну історію України ще однією трагічною сторінкою. 10 років тому, в лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей, а в цьому році відзначається друга річниця вторгнення та початок повномасштабної війни України з російською федерацією. Весь народ піднявся на кровопролитну, визвольну боротьбу. У цій боротьбі у кожного з нас свій фронт, адже війна носить характер національно-визвольної боротьби, а українці – нація незламних. Наші захисники та захисниці щодня роблять все можливе, щоб скоро ми почули слово Перемога.
     У Ярмолинецькій центральній бібліотеці облаштовано меморіальні стенди, присвячені пам’яті загиблих Героїв-земляків – жителів селища Ярмолинці, а виставка літератури в читальній залі, присвячена цим подіям, оформлена під назвою «Україна: єдина, непереможна, вільна», вона відтворює події минулого, зупиняється на сучасності, вшановуючи усіх Героїв,  та показує до чого ми прагнемо.
    Хтось із відомих сказав, що  протистояти і перемогти росію здатен тільки один народ, це – народ український, бо у наших венах тече кров сильних і мужніх вікінгів, у жилах панує дух непереможних і вільних козаків, винахідливих і трудолюбивих трипільців з високорозвиненою культурою, знищити яку просто неможливо, бо вона проросте через сотні поколінь і випробувань.
Слава всім, хто воює за Україну! Світла пам'ять кожному, хто віддав своє життя за нашу свободу! Слава – Україні, Героям – слава! Все буде Україна!
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 150 | Додав: kypchakolga | Дата: 23.02.2024 | Коментарі (0)

   
За фінансової підтримки Громадська організація Центр Стратегічних Ініціатив, Хмельницький, Україна спільно з ГО «Ми діємо» терапевтичні заходи для діток громади продовжуються!
   Сьогодні заняття пісочною або сипучою анімацією бібліотекарі провели у з нашими найменшими читайликами у ЗДО «Калинка».
  Пісочна анімація - надзвичайно захопливий стиль образотворчого мистецтва. Доведено, що малювання картин за допомогою піску заспокоює і допомагає врівноважити емоційний стан.
    У якості матеріалу зазвичай використовується очищений та просіяний пісок, який тонким шаром наносяться на скло. Усі дії в цій техніці виконуються руками або за допомогою пензлика.
Дітки із задоволенням малювали із піску різні картинки, такі як сліди тваринок, сонечко, рослинки і т.п., висівали «насіннячко» із намистинок, із яких потім «виростали» різнобарвні кіточки.
    А ще були казки «Котик та Півник» та «Хитрий Півень», які у ролях за допомогою ляльок розіграли працівники дитячої книгозбірні.
     Всі залишилися задоволеними!
Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення такого потрібного заходу!
Переглядів: 153 | Додав: kypchakolga | Дата: 23.02.2024 | Коментарі (0)

   
  Слова «Батьківщина», «батьки» - одного кореня. Отже, Батьківщина для кожного з нас починається від рідного порога батьківської хати, де ми народились, де пройшло наше безтурботне дитинство, де стаємо на порозі юності, де проходять зрілі роки. Батьківщина починається з вашої родини, з батька і матері, дідуся і бабусі. Батьківщина – це земля ваших батьків.

    Немовля всмоктує з молоком матері  і диво-пісні – колискові-співанки. А потім мова його розвивається, як зелений пагінчик виноградної лози, під впливом улюблених книжок, фільмів, у спілкуванні з людьми, які люблять і шанують рідне слово, в спілкуванні з природою.
    Рідне слово! … Скільки в тобі чарівних звуків, материнської лагідності і доброти, мудрості земної! Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово?    Згадаймо малого Шевченка. Любив малий хлопчик слухати розповіді свого дідуся про зорі, Чумацький шлях, про гайдамаччину. А потрапивши до пана-деспота, зрозумів, відчув вразливою душею і серцем, як багато для нього значили луки, тихе шепотіння трав, дзюрчання струмків і лагідне сонечко.
     Ми живемо з вами у відповідальний час – час національного відродження рідної України, рідного українського слова, адже українська мова зазнавала постійно принижень, утисків з різних боків. 
   В рамках  обласної стратегії популяризації української мови «Сильна мова – успішна держава» в Ярмолинецькій центральній бібліотеці оформлено постійно діючу виставку літератури під назвою «Мова – коштовний скарб народу», ознайомитись з якою мають можливість усі наші читачі, адже:
…., хто ми без своєї мови:
Народ чи плем’я, вільні чи раби,
Живем в будинках, чи печерах, може,
Вживаєм хліб, а чи якісь боби?
Забули ми, забули свою мову,
Забули предків мову чарівну.
Отож тепер давайте її знову
Відродим, наче сонячну весну.
Відродим мову Лесі Українки,
Шевченка – сина вільного Дніпра.
Щоб, як тендітна пісня солов’їна,
Звучала й квітла на увесь наш край.
А мова наша ніжна й барвінкова,
В ній позолота стиглого зерна,
І дух землі, і мрійливість тополі,
І тінь нещасть, що завдала війна.
    Дуже прикро, що наша рідна мова скалічена, засмічена русизмами. Ми – українці, і повинні добросовісно ставитись до свого національного багатства – української мови, боротися за її культуру.
 
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 45 | Додав: kypchakolga | Дата: 21.02.2024 | Коментарі (0)

  
  20 лютого 2014 року Україну охопили  масові протести, які  згодом отримали назву «Революція Гідності». Усім відомо, що вони призвели до зміни влади та масового протистояння на Майдані у Києві, внаслідок якого, за офіційними даними, загинуло 107 протестувальників. Сьогодні виповнюється 10 років від тих трагічних подій, пам’ятати про які ми будемо ще не одне десятиліття.

    Памятному Дню Героїв Небесної Сотні в читальній залі Ярмолинецької центральної бібліотеки присвячено виставку літератури «Небесна Сотня молиться за нас». Багато ярмолинчан брали участь у Революції Гідності, їхали і з самих Ярмолинець, і  з навколишніх сіл. Ми будемо завжди пам’ятати про це і відстоювати ті цінності, які відстоювали вони
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 137 | Додав: kypchakolga | Дата: 20.02.2024 | Коментарі (0)

   
16 лютого Ярмолинецька центральна бібліотека разом з Ярмолинецькою бібліотекою для дітей  провели другий захід в рамках проєкту спільно з Громадською організацією Центр Стратегічних Ініціатив, ГО "Ми діємо" за фінансової підтримки донорів із Великої Британії.
   Дякуємо Тетяні Безушко за чудову презентацію книги "Казкарня "Оце кухня -2", розповідь про класнючий проєкт авторок книги, в якій розміщені рецепти до кожної казки, а також QR-код за допомогою якого відображається відео, як учень відомого шеф-кухаря Євгена Клопотенка Марк Дзялак, готує страви за рецептом авторки.
    На презентації дітки відгадали про яку саме страву написала наша казкарка, послухали казку пані Тетяни про паску та отримали листівочки з рецептом.
    А ще на нашому заході була присутня імениниця Софія Люховець, яка дуже полюбляє читати книги. Тож дівчинка отримала в подарунок презентовану книгу від бабусі Любові Люховець з автографом нашої письменниці.
    Після цього усі дружно приступили до майстер класу із розпису печива, який провела пряцівниця Ярмолинецької центральної бібліотеки Оля Купчак.
   Усі дітки доклали до цього не тільки свою працю, але й фантазію. Гарні сердечка розписані в патріотичних кольорах дітки понесли своїм батькам на згадку про чудово проведений час в стінах бібліотеки.
      На згадку усі учасники зробили спільну світлину.
Дякуємо за співпрацю Зінаїді Дуді та працівникам Газети "ВПЕРЕД"
Переглядів: 45 | Додав: kypchakolga | Дата: 20.02.2024 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 77 78 »
Вхід на сайт
Меню сайту
Інформація про нас
ЦРБ

смт. Ярмолинці площа 600-річчя Ярмолинець, 1А

тел.2-15-67(відділ обслуговування)

E-Mail:cbs.yar@gmail.com

Чекаємо на Вас

понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 18:00

неділя: з 9:00 до 16:00 без перерви

Пошук
Поділіться нами у:
Загиблі воїни
Герої АТО

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Е-урядування
Е-урядування

Безкоштовний Wi-Fi

Погода
Архів записів